Євромайдан SOS

Самоорганізована ініціатива, створена у відповідь на насильницький розгін мирної студентської демонстрації на Майдані Незалежності 30 листопада 2013 року для забезпечення правової та іншої допомоги переслідуваних учасників протесту по всій Україні.

Дізнатися більше

Ініціатива Євромайдан SOS активно документувала порушення прав людини під час протестних акцій, зіграла важливу роль у створенні адвокатської мережі допомоги незаконно переслідуваним активістам Євромайдану, а також координувала акції міжнародної солідарності на підтримку українських протестувальників у 2013-2014 роках. Із завершенням активного етапу протестів на Майдані ініціатива Євромайдан SOS почала моніторинг порушень прав людини у Криму і на Донбасі.

Справи Майдану

З 2014 року і до сьогодні Євромайдан SOS займається моніторингом “Справ Майдану” – кримінальних справ проти винних у насильницьких діях, побоях, катуваннях, викраденнях і вбивствах мирних активістів у Києві та інших регіонах України. Ініціатива неодноразово зверталась до президентів України, генеральних прокурорів та інших організацій, вказуючи на саботаж розслідування цих злочинів. З 2014 року ініціатива організувала та брала участь у десятках мирних акцій протесту з вимогою створити ефективні правові механізми розслідування “Справ Майдану”.

Ініціативи Євромайдан SOS

Волонтерська премія Євромайдан SOS

Щороку 30 листопада ініціатива Євромайдан SOS відзначає «звичайних людей, які роблять надзвичайні речі». Масштабний волонтерський рух в України став визначальною відповіддю на нові виклики під час Євромайдану, а пізніше – в боротьбі з російською збройною агресією. Волонтерська премія Євромайдану SOS заснована з метою виразити вдячність людям, завдяки яким країна вистояла в найтяжчі часи, а також задля популяризації та підтримки волонтерського руху. Щороку Євромайдан SOS нагороджує понад 100 волонтерів з усієї України та з-за кордону, які працюють в різних сферах: допомагають військовим і постраждалим від війни, дітям, родинам переселенців, координують екологічні, культурні та освітні проєкти — список сфер волонтерської діяльності невичерпний.