Команда Центру
громадянських свобод
Наша команда – це правозихисники, активісти, постійні експерти, члени правління та волонтери
Команда

Євгенія Кубах

Іванна Мальчевська
Партнерська команда

Анастасія Головненко
Правління
Експерти організації

В’ячеслав Ліхачов
Історик, політолог, дослідник. До 2002 року вивчав антисемітизм та ксенофобію у Росії, і то не в кабінеті, а «в полі». Понад 15 років моніторить антисемітизм та ксенофобію в Україні. Працював на Донбасі, де координував документування воєнних злочинів у зоні збройного конфлікту у Восток SOS. Автор понад шістдесяти наукових праць та книг. Глибоко знає історію єврейських громад на пострадянському просторі, питання міжконфесійних відносин та інші.

Володимир Яворський
Одне з облич українського правозахисного руху, очолював УГСПЛ із першого дня її створення аж до 2012 року, потім із родиною жив та працював у Білорусі, звідки був видворений після відкриття кримінальної справи проти його дружини, білоруської правозахисниці Тетяни Гацури-Яворської. Один із найкращих в регіоні фахівців із стандартів прав людини, людина гострого розуму і глибокої експертизи.

Олег Мартиненко
Доктор юридичних наук, професор. Працював у миротворчій місії Цивільної поліції ООН в Боснії-Герцеговині командиром станції Нові Град. Кілька років очолював у МВС України Управління моніторингу дотримання прав людини. Разом із колегами створив Асоціацію УМДПЛ, а пізніше зайнявся темою перехідного правосуддя як керівник аналітичного напрямку УГСПЛ.

Михайло Савва
Доктор політичних наук, професор. Поєднував викладацьку діяльність в університеті з практичною роботою – моніторив дотримання прав людини та керував програмами підтримки громадянського суспільства в Росії. За успіхи та досягнення був «відзначений» ФСБ кримінальними справами, і був змушений переїхати до Києва. Досконало оволодів українською мовою і тепер, маючи за плечима досвід роботи в Росії, може спокійно «розкласти по поличкам» найоригінальніші рішення української влади.

Костянтин Задоя
Кандидат юридичних наук, доцент кафедри кримінального права та кримінології КНУ імені Тараса Шевченка. Гарні навички комунікації отримав під час адвокаційної кампанії на підтримку законопроекту щодо гармонізації кримінального законодавства України з нормами міжнародного кримінального права. Добре обізнаний з особливостями розробки проектів нормативно-правових актів, а також — з особливостями складання правових висновків та процесуальних документів.
Стань волонтером

Волонтери та волонтерки ЦГС допомагають нам
створити середовище зростання нового покоління
правозахисників і правозахисниць. До нас
приєднуються всі, хто хоче змінювати країну,
поширювати принципи прав людини, контролювати
органи влади та захищати інших.