Правозахисний порядок денний

Неформальна коаліція правозахисних організацій, які працюють для удосконалення законодавства відповідно до стандартів захисту прав людини.

Дізнатися більше

У центрі уваги платформи «Правозахисний порядок денний (ППД)» – реалізація реформ правоохоронних органів, Служби безпеки України, реформа судової системи, інституту Уповноваженого ВРУ з прав людини, імплементація норм міжнародного права в законодавство України, зокрема ратифікація Конвенції Ради Європи про запобігання насильству стосовно жінок і домашньому насильству та боротьбу з цими явищами (Стамбульської конвенції), Римського статуту МКС, ухвалення законопроекту про воєнних злочинців р.н. 2689.

Учасниками Платформи виступають Українська Гельсінська спілка з прав людини, Харківська правозахисна група, Центр громадянських свобод, Amnesty International в Україні, Центр прав людини ZMINA, Центр досліджень правоохоронної діяльності, Проект «Без кордонів», Євромайдан SOS та інші. Координацію роботи платформи здійснює Центр громадянських свобод.

Напрямки діяльності ППД:

Реформи правоохоронних органів

Реформа Служби безпеки України

Реформа судової системи

Реформа інституту Уповноваженого ВРУ з прав людини

Просування ратифікації Стамбульської конвенції

Просування ратифікації Римського статуту

Адвокація ухвалення законопроекту про воєнних злочинців р.н. 2689

ІНІЦІАТИВИ ППД

Правозахисна #НеКонференція

Починаючи з 2016, щороку в дні відзначення підписання Загальної декларації прав людини Правозахисний порядок денний організовує масштабний захід – Національну правозахисну НеКонференцію. Захід відбувається у форматі тематичних майстерень, під час яких правозахисники, представники міжнародних організацій та органів державної влади підбивають підсумки за рік, обговорюють виклики та проблеми, з якими стикаються правозахисники: від захисту прав ЛГБТ, до в’язнів Кремля, проблем пенітенціарної системи, судової реформи до ситуації в інших країнах, як-от Білорусь чи М’янма. НеКонференція стала єдиним масштабним майданчиком для формулювання єдиних завдань та спільних позицій у сфері захисту прав людини в Україні.

Національна правозахисна премія

Задля популяризації цінностей прав людини, правозахисної роботи та підвищення її суспільної значимості, Правозахисним порядком денним було започатковано Всеукраїнську правозахисну премію. Щороку в Міжнародний день захисту прав людини Правозахисний порядок денний вручає премію громадським діячам за видатні здобутки у сфері захисту прав людини.

buttons