Правозахисний порядок денний

Неформальна коаліція правозахисних організацій, які працюють для удосконалення законодавства відповідно до стандартів захисту прав людини.

Дізнатися більше

У центрі уваги платформи «Правозахисний порядок денний (ППД)» – реалізація реформ правоохоронних органів, Служби безпеки України, реформа судової системи, інституту Уповноваженого ВРУ з прав людини, імплементація норм міжнародного права в законодавство України, зокрема ратифікація Конвенції Ради Європи про запобігання насильству стосовно жінок і домашньому насильству та боротьбу з цими явищами (Стамбульської конвенції), Римського статуту МКС, ухвалення законопроекту про воєнних злочинців р.н. 2689.

Учасниками Платформи виступають Українська Гельсінська спілка з прав людини, Харківська правозахисна група, Центр громадянських свобод, Amnesty International в Україні, Центр прав людини ZMINA, Центр досліджень правоохоронної діяльності, Проект «Без кордонів», Євромайдан SOS та інші. Координацію роботи платформи здійснює Центр громадянських свобод.

Напрямки діяльності ППД:

Реформи правоохоронних органів

Реформа Служби безпеки України

Реформа судової системи

Реформа інституту Уповноваженого ВРУ з прав людини

Просування ратифікації Стамбульської конвенції

Просування ратифікації Римського статуту

Адвокація ухвалення законопроекту про воєнних злочинців р.н. 2689

ІНІЦІАТИВИ

Правозахисна #НеКонференція

Починаючи з 2016, щороку в дні відзначення підписання Загальної декларації прав людини Правозахисний порядок денний організовує масштабний захід – Національну правозахисну НеКонференцію. Захід відбувається у форматі тематичних майстерень, під час яких правозахисники, представники міжнародних організацій та органів державної влади підбивають підсумки за рік, обговорюють виклики та проблеми, з якими стикаються правозахисники: від захисту прав ЛГБТ, до в’язнів Кремля, проблем пенітенціарної системи, судової реформи до ситуації в інших країнах, як-от Білорусь чи М’янма. НеКонференція стала єдиним масштабним майданчиком для формулювання єдиних завдань та спільних позицій у сфері захисту прав людини в Україні.

Національна правозахисна премія

Задля популяризації цінностей прав людини, правозахисної роботи та підвищення її суспільної значимості, Правозахисним порядком денним було започатковано Всеукраїнську правозахисну премію. Щороку в Міжнародний день захисту прав людини Правозахисний порядок денний вручає премію громадським діячам за видатні здобутки у сфері захисту прав людини.


Правозахисники на війні

Правозахисники на війні — мотиваційний відеопроєкт, який розповідає про те, як змінилося життя українських борців за права людини через повномасштабну війну. Чи мріяли наші герої про службу в ЗСУ, ТРО чи волонтерство до 24 лютого? У фільмах ви почуєте відповідь на питання та про те як змінилося їхнє життя. Сьогодні надзвичайно важливо підтримувати одне одного, тому ми прагнемо, щоб правозахисна спільнота України залишалася згуртованою та міцною. Разом до перемоги з #правозахисникиНАвійні!

За підтримки Уряду Королівства Нідерланди та Посольства Королівства Нідерланди в Україні

buttons