11.04.2022

Пам’ятка Євромайдан SOS

За цим лінком пам’ятка Євромайдан SOS для людей, які пережили сексуальне насильство на війні, або стали свідком цього воєнного злочину, або їм довірилася людина, яка через це пройшла.

До сексуального насильства під час війни відноситься примусове роздягання, вимагання самопестощів, погрози сексуального характеру, загалом будь-який примус сексуального характеру або погроза вчинити це відносно іншої людини. Найбільш серйозним проявом є згвалтування у будь-яких формах.

Людина зі зброєю має завжди більше влади. Тому для кваліфікації згвалтування  на війні необов’язкове безпосереднє застосування фізичної сили. Достатньо створення умов, за яких відмовитися від сексу небезпечно для життя чи здоров’я, або існують обґрунтовані підозри, що це призведе до серйозних негативних наслідків для людини чи її близьких.

Пам’ятка містить покроковий супровід, що можна зробити, контакти юридичної, психологічної та іншої допомоги, а також  рекомендації від медиків-гінекологів для постраждалих від зґвалтування у разі недоступності медичної допомоги.

Для друку:
Пам’ятка Євромайдан SOS (А5)

Завантажити в PDF:
Пам’ятка Євромайдан SOS

Назад
Попередня Наступна
buttons