Євромайдан SOS

Самоорганізована ініціатива, створена у відповідь на насильницький розгін мирної студентської демонстрації на Майдані Незалежності 30 листопада 2013 року для забезпечення правової та іншої допомоги переслідуваних учасників протесту по всій Україні.

Дізнатися більше

Ініціатива Євромайдан SOS активно документувала порушення прав людини під час протестних акцій, зіграла важливу роль у створенні адвокатської мережі допомоги незаконно переслідуваним активістам Євромайдану, а також координувала акції міжнародної солідарності на підтримку українських протестувальників у 2013-2014 роках. Із завершенням активного етапу протестів на Майдані ініціатива Євромайдан SOS почала моніторинг порушень прав людини у Криму і на Донбасі.

Робота волонтерської ініціативи під час Війни

24 лютого 2022 року у відповідь на масштабне збройне вторгнення Росії ми відновили роботу ініціативи Євромайдан SOS. Завдяки тому, що до ініціативи у різній якості доєдналися сотні активних людей, нам вдалося побудувати відкриту правову екосистему, яка працює на засадах децентралізації і самоорганізації та покриває цілий ряд напрямків одночасно.

Ми публічно говоримо про те, що та скільки ми робимо, бо нам ВАЖЛИВО, щоб усі люди, хто може та хоче ДОЄДНАЛИСЯ до нашої роботи. І то незалежно де ви знаходитеся – в країні чи закордоном.

Якщо ви ще не долучилися до роботи Євромайдан SOS, але маєте трохи часу та бажання допомогти у будь-якій якості, прохання заповніть гугл-форму за цим лінком.

Тільки завдяки нашим волонтерам у нас вистачає сил на великий обсяг завдань:

– роботу мобільних груп на місцях вчинення воєнних злочинів для документування та верифікації даних,

– просування змін до нового урядового законопроекту для гармонізації Кримінального кодексу із міжнародним гуманітарним та міжнародним кримінальним правом,

– підготовку більше 50-сторінкового подання із зібраними нами свідченнями жертв воєнних злочинів до БДІПЛ ОБСЄ,

– пряме консультування та відповіді на різні запити людей через постійно діючий колл-центр разом із білорусами,

– підготовку та поширення пам’ятки для жертв сексуального насильства серед місцевого самоврядування по країні та за кордоном,

– роботу із російськими правозахисниками для повернення десятків тисяч незаконно переміщених людей із Росії на територію України,

– просування концепту створення спеціального трибуналу та відновлення погодинної хронології війни разом із партнерами по ініціативі “Трибунал для Путіна”,

– формування бази даних про незаконні затримання та насильницькі зникнення активістів на окупованих територіях та направлення правових скарг до міжнародних органів,

– постійну комунікацію із державними та органами місцевого самоврядування, пресою і політиками/дипломатами різних країн,

– ведення сторінок у різних соціальних мережах та створення корисного контенту для людей під час війни,

– координації дій із українською діаспорою, організаціями та ініціативними групами закордоном для проведення акцій та цілеспрямованої адвокації із урядами різних країн і багато-багато чого іншого.

Ми дякуємо нашим волонтерам та волонтеркам та усім, хто підставив нам своє плече та допомагає тримати правовий фронт! Усі ці результати тільки завдяки вам!

За усі ці дні після масштабного вторгнення у нас не було часу описати нашу роботу бодай у якийсь прийнятний для сприйняття спосіб, тож це перший матеріал, який виконує цю задачу.

Детальніше у матеріалі Людмила Тягнирядно для Detector.media

Справи Майдану

З 2014 року і до сьогодні Євромайдан SOS займається моніторингом “Справ Майдану” – кримінальних справ проти винних у насильницьких діях, побоях, катуваннях, викраденнях і вбивствах мирних активістів у Києві та інших регіонах України. Ініціатива неодноразово зверталась до президентів України, генеральних прокурорів та інших організацій, вказуючи на саботаж розслідування цих злочинів. З 2014 року ініціатива організувала та брала участь у десятках мирних акцій протесту з вимогою створити ефективні правові механізми розслідування “Справ Майдану”.

Ініціативи Євромайдан SOS

Волонтерська премія Євромайдан SOS

Щороку 30 листопада ініціатива Євромайдан SOS відзначає «звичайних людей, які роблять надзвичайні речі». Масштабний волонтерський рух в України став визначальною відповіддю на нові виклики під час Євромайдану, а пізніше – в боротьбі з російською збройною агресією. Волонтерська премія Євромайдану SOS заснована з метою виразити вдячність людям, завдяки яким країна вистояла в найтяжчі часи, а також задля популяризації та підтримки волонтерського руху. Щороку Євромайдан SOS нагороджує понад 100 волонтерів з усієї України та з-за кордону, які працюють в різних сферах: допомагають військовим і постраждалим від війни, дітям, родинам переселенців, координують екологічні, культурні та освітні проєкти — список сфер волонтерської діяльності невичерпний.

buttons