Російські військові примусово вивозять маріупольців до фільтраційних таборів, – свідки
Військові армії РФ залякують маріупольців і силою змушують їхати до фільтраційних таборів, які збудували навколо зруйнованого міста. Після знущань у цих таборах громадян України направляють до Росії. Про це британському виданню inews розповів 47-річний мешканець Маріуполя Геннадій (ім’я змінене), підтримку якому надали фахівці Центру Громадянських Свобод.
«У вас є один шанс: переїхати з родиною до фільтраційного табору. Якщо цього не зробиш, ми тебе вб’ємо», – саме такі слова почув Геннадій, коли попросив російських військових відпустити його разом з родиною до Запоріжжя: саме туди повсякчас намагаються евакуюватися мешканці Маріуполя.
Перша зустріч з росіяними
Він згадує про свою першу зустріч з російськими військовими. Тоді він пробував потрапити до свого зруйнованого дому, щоб спробувати знайти їжу для дружини, двох дітей і двох стареньких батьків. Саме до будинку батьків вони переїхали після втрати власного помешкання. «Росіяни запитали мене, куди я йду. Я сказав, що моя сім’я голодує, і що шукаю їжу. Вони наказали мені повністю роздягнутися, оскільки хотіли перевірити, чи є у мене військові татуювання чи інші українські військові позначки», – розповів чоловік.
Фільтраційний табір
Через кілька днів російські військові забрали їх до фільтраційного табору, погрожуючи розстрілом у випадку відмови. Коли 26 березня вони прибули до фільтраційного табору в Безіменному, приблизно за 17 км на схід від зруйнованого Маріуполя, у них забрали паспорти та телефони, тому не вдалося зберегти фотографії того місця. Геннадій помітив, що табір був повністю оточений російськими солдатами. За його підрахунками у фільтраційному таборі, в якому були, головним чином, великі намети на 50-60 осіб, перебувало близько 1000 осіб.
«Через три-чотири дні почалася епідемія дизентерії, вода була брудна, ми не могли мити руки. Їжу давали раз на день, ложку каші… », – згадує він.
У таборі родина перебувала з 26 березня по 10 квітня. Геннадій одного разу побачив, як ФСБ забрала жінку за те, що у неї був проукраїнський плакат. «Ніхто не знає, що трапилося з цією жінкою», – розповів він. Його сім’я доглядала за її дітьми допоки родина Геннадія була в таборі. Але він не знає, що з ними сталося після того, як вони пішли.
Повну версію інтерв’ю з Геннадієм, який розповідає свою історію порятунку з Маріуполя, що зрештою, закінчилася добре, читайте тут.