OZON

Учасники ОЗОНу здійснюють об’єктивний, неупереджений моніторинг мирних зібрань, судових процесів та місцевої влади

Дізнатись більше

Група громадського спостереження OZON — ініціатива Центру громадянських свобод, яка здійснює громадський контроль за правоохоронними органами, судами та органами місцевого самоврядування у різних областях України. Волонтерський рух стежить за свободою мирних зібрань та доброчесністю правосуддя. Також Центром громадянських свобод створено механізм громадського контролю за розслідуванням переслідувань представників громадянського суспільства в Києві та регіонах.

Завдяки програмі роботи з волонтерами та системи стажувань, Центр громадянських свобод постійно долучає до проектів молодь, студентів й інших активних громадян. Волонтери беруть активну участь в організації подій та допомагають експертизою. При цьому, у Центрі громадянських свобод активно проходять стажування студенти як українських ВУЗів, так і іноземних: Стенфорд, Гарвард, Groningen University тощо.

Після повномаштабного вторгнення ОЗОН займається моніторингом укриттів в різних регіонах України.

Долучайся до Національного моніторингу укриттів!
Перевір захисні споруди свого міста!

Хочу взяти участь
досягнення

Наша робота в 2022 році

Мирні зібрання і судові засідання

Промоніторили 9 мирних зібрань та понад 10 судових засідань попри повномасштабне вторгнення Росії в Україну

Моніторинг укриттів

23 листопада 2022 року ОЗОН оголосив про початок Національної кампанії моніторингу укриттів

Широка географія

Промоніторили укриття Києва, Ірпеня, Черкас, Донецької, Одеської, Запорізької, Львівської, Волинської областей. Плануємо охопити всі регіони України.

Волонтерська спільнота

Десятки волонтерів пройшли навчання, безпековий інструктаж та перші виходи на моніторинг

Хто може долучитися до ОЗОНу?

Кожна людина може приєднатися до спільноти ОЗОНу. Волонтери, які взяли участь у навчанні першого ступеню (інформаційна зустріч, базовий семінар тощо), отримують практичне завдання відповідно до обраного ними об’єкту моніторингу. Виконання завдання передбачає здійснення спостереження, оперативне заповнення анкети та надсилання її Центру громадянських свобод.

У разі позитивної оцінки експертів щодо повноти та правильності заповнення анкети, волонтери підписують декларацію про принципи, після чого отримують від Центру громадянських свобод посвідчення та жилетку спостерігача. Усі волонтери, які взяли участь у спостереженнях, приєднуються до закритої розсилки спільноти, яка слугує комунікаційним майданчиком для спостерігачів із різних регіонів.

Матеріали OZONу

buttons