14.02.2021

Здорові стосунки без насильства – у яскравих картинках до дня Валентина

До свята 14 лютого Міністерство внутрішніх справ України разом із Національною поліцією України запустило незвичну медійну кампанію із нагадуванням про проблему домашнього насильства – проєкт «Кохання це…», створений спеціально до Дня закоханих.

 

У простому і всім близькому форматі у стилі «Love is…» зображені різні приклади здорових, гармонійних стосунків:

«Ми ще раз наголошуємо, що у стосунках немає місця насильству. Наш проєкт про взаємоповагу. Ситуації, до яких ми зробили відсилку – знайомі усім та посилюють меседжі, закладені у картинках,» – пояснює Катерина Павліченко, заступниця міністра внутрішніх справ України.

 

Це далеко не останній проєкт, спрямований на посилення розголосу цієї теми в суспільстві і утримання її на порядку денному. Щодо планів на майбутні просвітницькі акції та важливість обговорення даної проблеми в українському медійному просторі, Катерина зазначає:

 

«Звісно, ми маємо багато задумів щодо проведення інформаційних кампаній з підвищення обізнаності у питаннях запобігання та протидії домашньому насильству. Ми системно підходимо до цього питання. Адже саме від того, наскільки люди поінформовані про те, як діяти та вберегтися від нього, залежить не тільки їх безпека, а й безпека усього суспільства».

 

Також минулого року, для зручності звернень потерпілих до поліції та доступу до інформації про домашнє насильство, МВС запустило чат-бот #ДійПротиНасильства. 

 

Що вміє бот?

🔸 викликати служби допомоги (поліцію і швидку);

🔸 переадресовувати на спеціалістів безоплатної правової допомоги, які, в свою чергу, нададуть юридичну консультацію в онлайн-режимі;

🔸 надавати контакти інших служб допомоги;

🔸 роз’яснювати, що таке домашнє насильство та як протидіяти цьому явищу, також повноваження органів і установ, які здійснюють заходи з попередження домашнього насильства. 

 

Чат-бот доступний за посиланнями:

Viber https://tinyurl.com/y8rgatt9

Telegram https://t.me/police_helpbot

 

«Чат-бот #ДійПротиНасильства ми презентували ще на початку минулорічного локдауну. Він акумулює необхідну інформацію про те, що таке домашнє насильство, як йому протидіяти і до яких служб допомоги можна звернутись, у випадку, якщо це торкнулось вас. Ми прагнемо, щоб чат-бот був максимально корисним для людей, які шукають інформацію відносно домашнього насильства.

Для нас найголовніше, щоб людина, яка стикнулась з домашнім насильством або стала його свідком, не мовчала про це, а розуміла, що поліція – це саме та служба допомоги, куди потрібно звертатись першочергово,» – наголошує пані Павліченко.

 

Нагадаємо, платформа Правозахисного Порядку Денного проводить постійну адвокацію щодо ратифікації Стамбульської конвенції – міжнародної угоди Ради Європи, метою якої є нульова толерантність до домашнього насильства. Наразі вона ратифікована понад 30-ма країнами. Варто зазначити, що Україна була однією з перших країн, що підписали конвенцію, проте впровадити її досі не вдалось, адже щоразу спроби ратифікації наштовхуються на сильний опір церкви і частини парламенту. 

 

І це попри те, що конвенція включає в себе великий масив програм із інформаційної просвіти населення, робить акцент на попередження і запобігання насильству, а також на реабілітацію для кривдників – щоб випадки агресії не повторювались, адже лише покаранням винних цього не досягти. Першопричину – проблему із агресивною поведінкою і неадекватними способами розв’язання конфліктних ситуацій – самі по собі штраф чи ув’язнення не вирішать. 

 

Для того, щоб не виникало таких наслідків, як щораз вища статистика звернень до поліції через насильство в сім’ї (і ще більша кількість випадків, які, на жаль, до поліції не доходять через замовчування), та для того, щоб люди взагалі не вдавались до насильства у сімейних стосунках, у конвенції передбачені освітні курси ще зі школи та просвітницькі кампанії на загальнодержавному рівні, де населення може отримати інформацію про те, як будувати здорові стосунки і вирішувати конфлікти без агресивної поведінки.

 

Останнім часом в Україні помітна хороша тенденція: почастішали публічні обговоренням раніше табуйованої теми домашнього насильства, а збільшення кількості звернень до поліції пояснюється не лише зростанням випадків агресії з початку карантинних обмежень, а й вищою проінформованістю населення про свої права та способи їх захисту.

 

Та все ж, діючий нині закон про запобігання та протидію домашньому насильству потребує вдосконалення, оскільки він відображає далеко не всі положення Стамбульської конвенції, а негайно ратифікувати її Україну неодноразово закликали Європейський Союз і Рада Європи.

Назад
Попередня Наступна
buttons