05.07.2021

ЦГС висловлює підтримку громадянам Грузії, які постраждали за реалізацію своїх прав

З початку липня у всьому світі проходить “Тиждень рівності” або прайд-тиждень: серія акцій і заходів спрямованих на просування толерантності, рівноправ’я і прав людини. Такі акції проходять і в Грузії. 1 липня тиждень відкрився показом документального фільму. Захід, серед гостей якого були іноземні посли, спробували зірвати. Кілька десятків радикальних активістів, серед яких – антизахідні консервативні організації, спробували прорватись до місця проведення заходу. Поліція затримала понад 20 осіб.

Сьогодні, 5 липня в Тбілісі повинен був відбутися «Марш гідності» – ключовий захід прайд-тижня. З ранку кілька сотень людей почали збиратися на проспекті Руставелі в столиці, щоб не дати можливість провести цю акцію. Пізніше противники руху за рівність прав людей незалежно від сексуальної орієнтації та гендерної самоідентифікації перемістилися до будівлі парламенту, де влаштували бійку з журналістами, в ході якої постраждали серед інших телеоператори та кореспонденти ЗМІ. Нападники кричали, що журналісти в Грузії пропагують ідеї ЛГБТ-спільноти. Грузинські ЗМІ також повідомили про два напади на туристів. Чоловіків, нібито, вдарили ножем за сережку у вусі.

Майже весь день офіс організації Tbilisi Pride знаходиться у стані облоги. Радикально налаштовані люди оточили будівлю і намагаються прорватися всередину, у вікна кидають каміння та інші предмети, ЗМІ повідомляють про те, що нападники використовують вибухові пакети, від яких, за попередніми даними, вже постраждала одна дівчина

На тлі описаних подій організатори оголосили про скасування “Маршу гідності”.

«З урахуванням сьогоднішніх подій у нас немає очікувань, що МВС адекватно виконуватиме свої обов’язки, так, як бачимо, що вони не реагують на факти насильства, що відбуваються у них на очах. Влада не те щоб не змогла забезпечити безпеку нашої громади та прихильників, а своїми активними діями завадила нам скористатися правом зборів “- говориться в заяві Tbilisi Pride.

Центр громадянських свобод висловлює солідарність та підтримку ЛГБТ-спільноті, журналістам і всім громадянам Грузії, які сьогодні прямо або побічно постраждали за реалізацію своїх прав. Нагадаємо, що право на свободу зібрань і право на свободу висловлення поглядів є базовими правами людини, закріпленими як у Загальній декларації прав людини, так і в Європейській конвенції, яку Грузія ратифікувала.

Ми закликаємо грузинську владу і правоохоронні органи розслідувати кричущі факти нападів, погроз і насильства над людьми, які відбувалися упродовж останніх декількох днів і 5 липня зокрема.

Назад
Попередня Наступна
buttons