17.10.2022

Російська влада пропустила через фільтрацію до двох млн українців, – правозахисники

Влада РФ пропустила через так звану фільтрацію від одного до двох мільйонів громадян України. Про це під час панельної дискусії щодо цивільних заручників на Варшавській конференції з людського виміру повідомила координаторка з міжнародного співробітництва «Центру Громадянських Свобод» (ЦГС) Олександра Дрік.

«Є кілька способів, як українець може стати цивільним заручником РФ. Один з таких способів – пережити депортацію. Коли людей з окупованих територій примусово переміщують на ту чи іншу окуповану територію, або на територію Росії чи Білорусі», – зазначила вона.

Правозахисниця наголосила на тому, що «приблизна кількість таких людей становить від одного до двох мільйонів». «Усі ці люди змушені пройти через процес фільтрації, що є серйозним порушенням прав людини. Якщо люди не проходять цю фільтрацію, потрапляють у так звані фільтраційні табори. Їх можна порівняти лише з концентраційними таборами», – додала координаторка ЦГС.

«У таких фільтраційних таборах перебуває десь від двадцяти тисяч до сто тисяч осіб. Ніхто не назве точну кількість. Втім, нещодавно опубліковані супутникові зображення показують, що є масові могили неподалік від подібних місць», – наголосила вона.

Олександра Дрік повідомила про те, що станом на кінець вересня, було відомо про принаймні 19 фільтраційних таборів на окупованих територіях. «А деякі нещодавні дослідження підтвердили, що може існувати щонайменше 21 фільтраційний табір», – додала правозахисниця.

За інформацією правозахисників, у фільтраційних таборах фіксуються численні випадки катувань. Затримані утримуються в нелюдських умовах, не мають доступу до інформації. Вони не мають належної медичної, юридичної допомоги, їм заборонено спілкуватися з рідними.

Координаторка з міжнародного співробітництва ЦГС також повідомила, станом на 23 вересня «Центр Громадянських Свобод» мав інформацію про 651 випадок незаконного утримання цивільних осіб. З них 10 людей були вбиті, 236 були звільнені, 405 осіб на той момент були затримані, і було точно відомо про місцезнаходження 94 з них.

Раніше ми повідомляли, в межах Варшавської конференції з людського виміру, українська делегація розповіла дипломатам різних країн-членів ОБСЄ про проблеми викликані російською збройною агресією проти України.

Назад
Попередня Наступна