16.10.2020

Росію повернули до Ради з прав людини ООН, незважаючи на заяву правозахисників про неприпустимість цієї дії

Росію після чотирирічної перерви знову обрали членом Ради ООН з прав людини. Відповідне рішення було прийняте 14 жовтня, шляхом таємного голосування. 158 держав підтримали кандидатуру Росії.

Держсекретар США Майк Помпео засудив новий склад ради і вказав, що Генеральна Асамблея ООН знову обрала країни з жахливими показниками у сфері прав людини, зокрема, Китай, Росію і Кубу. Венесуела була обрана в 2019 році.
Український Центр громадянських свобод ще на початку жовтня підписав спільну заяву правозахисників, до якої приєдналися 42 організації з різних країн світу, з вимогою не допустити повернення Росії до Ради, враховуючи злісне порушення норм міжнародного права і прав людини як всередині самої Росії, так і за її межами.
 
Особливе занепокоєння викликає той факт, що Рада є важливим інструментом для країн, в яких не діє юрисдикція Ради Європи та Європейського суду з прав людини. Яскравим прикладом є Білорусь. Відтепер, питання порушення прав людини в Білорусі будуть розглядатися в тому числі “братньої” Росією.
 

Ми засуджуємо прийняте рішення, однак зберігаємо надію на те, що Рада з прав людини ООН з часом зможе стати повноцінним інструментом захисту прав людини у світі.

 

Текст заяви правозахисників і аргументи проти повернення Росії до Ради читайте тут

Назад
Попередня Наступна
buttons