01.04.2016

ООН офіційно розповсюдила звіт правозахисників “Ті, що пережили пекло”

Секретаріат ООН, за підписом Генсека ООН, розповсюдив офіційним документом звіт Коаліції «Ті, що пережили пекло» серед членів Ради Безпеки ООН та Генеральної Асамблеї ООН.
Так, завдяки співпраці із постійним представництвом України при ООН, правозахисникам вдалося вкотре привернути увагу світової спільноти до злочинів, які здійснюються на тимчасово окупованій території Донбасу.

Звіт підготували Коаліція громадських організацій та ініціатив «Справедливість заради миру на Донбасі» у співпраці із офісом Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини.

Дослідження ґрунтується на свідченнях тих, хто був незаконно поміщений у місця несвободи в Донецькій та Луганській областях проросійськими збройними утвореннями, наданих та зібраних у ході моніторингових візитів до місць несвободи на звільнених територіях, а також на інформації, отриманій від органів державної влади та відкритих джерел. Зібрані факти засвідчують наявність грубих та системних порушень прав людини щодо осіб, які незаконно були поміщені до місць несвободи, перебували в нелюдських умовах та піддавалися жорсткому поводженню та катуванню.

“Цей звіт в деталях описує організовану незаконними збройними формуваннями систему викрадення та катування людей. Кожна друга опитана нами цивільна особа була піддана катуванням та жорстокому поводженню. Серед них люди похилого віку, неповнолітні, вагітні жінки. Ми маємо справу із міжнародними злочинами, які не мають терміну давності. Винні у їх вчиненні мають бути покарані. Відповідальність мають нести, як ті, що вчиняли ці злочини своїми руками, так і люди, які своїми рішеннями зробили їх можливими” – переконана одна із авторів звіту Олександра Матвійчук, Центр Громадянських Свобод.

«Для нас, вимушених переселенців із Донбасу, надзвичайно важливо, аби світ дізнався правду про ситуацію з дотриманням прав людини в Луганській і Донецькій областях. Я щиро сподіваюсь, що поширення у структурах ООН інформації про підготовлений Коаліцією звіт допоможе тим, хто зараз незаконно утримується в місцях несвободи, створених сепаратистами, їх російськими кураторами та поплічниками», – коментує подію координатор Коаліції «Справедливість заради миру на Донбасі» Володимир Щербаченко.

На основі зібраної інформації правозахисники пропонують комплекс заходів, спрямованих на припинення виявлених порушень прав людини на непідконтрольних українському уряду територіях, привернення уваги міжнародної громадськості до описаних проблем та на притягнення до відповідальності осіб, винних у вказаних порушеннях.

Коаліція «Справедливість заради миру на Донбасі» була створена за підтримки ПРООН та інших партнерів у 2014 році та об’єднує 17 українських неурядових організацій.
Для забезпечення документації порушень прав людини коаліція «Справедливість заради миру на Донбасі» використовує професійне програмне забезпечення зберігання і відстеження даних, яке було придбане і встановлене за підтримки ПРООН та інших партнерів. Ця база даних, що включає вже більш ніж 120 випадків порушень прав людини, використовуватися для пошуку засобів правового захисту та відшкодування (наприклад, ЄСПЛ, МГП, кримінальні та цивільно-правові справи) для жертв, більшість з яких є внутрішньо переміщеними особами або представниками інших уразливих громад на Донбасі.

http://ccl.org.ua/wp-content/uploads/2016/04/reliz_OON.pdf

Назад
Попередня Наступна
buttons