«Чинити правильно, памʼятати про важливе, лишатися чесним перед собою та державою», – Іванна Мальчевська на Форумі державотворення «Софія Київська»
![](https://ccl.org.ua/wp-content/uploads/2023/12/svitlyna-23-scaled.jpeg)
28 листопада координаторка моніторингової групи «ОЗОН» Іванна Мальчевська модерувала панель на сьомому традиційному Форумі державотворення «Софія Київська», який організовувала Українська академія лідерства за підтримки Кабінету Міністрів України.
В межах події студенти через зустрічі з міністрами, народними депутатами, суддями, представниками антикорупційних органів досліджують, як працює держава та як функціонують різні гілки влади. Так перший день форуму був присвячений темі доброчесності та значення її для громади, а також антикорупції – він зібрав 350 молодих людей з усієї України — учнів шкіл, вчителів, студентів та випускників Академії.
Спікерами панелі були керівниця Офісу доброчесності НАЗК Ірина Чаговець і заступник міністра освіти та науки України Михайло Винницький. Вони обговорили, як ухвалюються рішення на основі цінностей, який вплив громад на прийняття рішень владою, а також прозорість інституцій та суспільної відповідальності.
«Доброчесність — моральна норма, моральний компас. У нас є внутрішній слоган — чинити правильно, навіть, коли ніхто не бачить», – зазначила керівниця Офісу доброчесності Ірина Чаговець.
«Ми живемо у дуже складний період, коли є купа загроз, викликів, коли триває активна війна проти Росії. Ми як суспільство та держава вчимося проживати це і реагувати, відповідно – ми змінюємося і державна система теж може зазнавати змін. Щоб втримати їх в правильному напрямку для нас, як для вільного народу демократичної держави, нам потрібно завжди триматися своїх цінностей та орієнтирів. Доброчесність – один з них. І це не лише про державних службовців, це про всіх українців – чинити правильно, памʼятати про важливе, лишатися чесним перед собою та державою», – наголошує Іванна Мальчевська.