12.05.2023

Михайло Рєзніков

Михайло Іванович Рєзніков — пастор Церкви Христа Спасителя, євангельських християн-баптистів, Маріуполь, Донецька область. Викрадений російськими військовими на блокпосту.

24 лютого 2022 року, коли почув перші вибухи, Михайло забрав з лікарні дружину та  ще одну хвору, що очікували в цей день на операцію. Пастор повернувся в церкву, й коли обстріли почали частішати, він з іншими вірянами почав дзвонити та відвідувати містян, що проживали в зоні обстрілів, пропонуючи їм прихисток у храмі. Коли почали організовувати евакуаційні колони, аби вивезти дітей та жінок, Рєзніков віддав власного буса.

9 березня пастор з Андрієм Фоменком поїхали відвідати маріупольчанку, про яку давно не чули звістки, та натрапили на новий блокпост, де й були затримані. Російські військові повели їх у свій штаб, насміхаючись  з віросповідання чоловіків. Далі їх допитували, чинили психологічний тиск, ставлячи під сумнів їх наміри, переконуючи в безпечності окупованої території. Деякі з окупантів погрожували катуванням.

Потім Михайла з супутником повезли в Безіменне, де їх оформили, сфотографували та взяли відбитки пальців. Від запропонованої їжі Рєзніков відмовився з релігійних причин та через свою інсулінозалежність. На швидкій допомозі виявили, що глюкоза в його крові перевищує норму в три рази, тому чоловіка госпіталізували в Новоазовську. Після цього він зміг повернутися на підконтрольну Україні територію.

Одружений, має 5 дітей.

Проєкт реалізовано за підтримки Уряду Королівства Нідерланди та Посольства Королівства Нідерланди в Україні.

Назад
Попередня Наступна
buttons