11.05.2023

Тетяна Тіпакова

Тетяна Тіпакова – активістка, волонтерка, підприємиця з Бердянська.

Перебувала в полоні та піддавалася катуванням в окупованому м. Бердянську Запорізької області

Тетяна Тіпакова народилася 12 жовтня 1971 року в м. Донецьк, однак близько 30 років проживала в м. Бердянськ Запорізької області та працювала в туристичному бізнесі.

26 лютого 2022 року м. Бердянськ було окуповано і з того часу Тетяна висловлюючи свою активну проукраїнську в соціальних мережах закликала містян вірити у Збройні сили України, не підігравати російській пропаганді та не брати від окупантів гуманітарну допомогу. Активістка була однією з організаторів «Маршу свободи», на який щодня збиралися сотні людей з національною символікою, відкрито виражаючи свій протест проти російської окупації.

О 10 ранку 20 березня 2022 до дому Тіпакової підʼїхали два автомобілі з особами у формі російської армії та спецслужби, провели обшук житла та насильно натягли мішок на голову Тетяни та відвезли до Бердянської колонії №77 де провели 3 допити.

На першому тригодинному допиті окупанти, переважно в балаклавах, поводилися доволі спокійно, намагалися переконати Тетяну в добрих намірах російської армії.

Другий допит супроводжувався побиттям, знущанням над її національною ідентичністю й примусом записати покаянне відео. Жінка відмовлялася від принесеної наглядачами їжі, її змушували читати вголос пропагандистську пресу. Згодом мали місце дії сексуального характеру вчинені з метою морального тиску та спроба зґвалтування, від якої їй вдалося відбитися.

На третьому допиті Тетяну катували струмом, вона була змушена зачитувати на камеру заздалегідь підготований текст.  

Всі перемішення Тетяни  в колонії між допитами здійснювалися з мішком на голові, а також після допитів її  привезли з мішком на голові в місто й залишили там, попередньо імітуючи розстріл.

Повернувшись додому та довідавшись, що дочка оголосила про затримання матері в соцмережі, Тетяна Тіпакова публічно подякувала небайдужим, що висловили підтримку через що наступного дня її знову затримали російській окупанти на 3 дні, вимагаючи назвати джерела фінансування мітингів, через опір співпраці з окупаційною владою над жінкою здійснювали ще більші знущання про які вона не готова коментувати. 

Після другого викрадення активістка виїхала з окупованої території  та ініціювала в українських містах флешмоб з бордами «Бердянськ – це Україна».

За підтримки Уряду Королівства Нідерланди та Посольства Королівства Нідерланди в Україні

Назад
Попередня Наступна
buttons