Напрями діяльності
Центр громадянських свобод (ЦГС) заснований у 2007 році для просування цінностей прав людини
Cприяння реалізації реформ, пов’язаних із забезпеченням прав людини
Метою напряму є посилення спроможності правозахисної спільноти задля більш консолідованого реагування на стан дотримання прав людини. Задля досягнення цієї мети, ЦГС ініціював платформу “Правозахисний порядок денний”.
Неформальна коаліція об’єднує десятки правозахисних організацій, які долучаються до системного розв’язання проблем, відстеження практики із захисту прав людини та удосконалення законодавства відповідно до міжнародних стандартів.
ЦГС сприяє виробленню та просування консолідованої позиції правозахисної спільноти, аби найбільш небезпечні законодавчі ініціативи не були прийняті депутатами, а рекомендації правозахисників щодо реформ були повністю втілені в життя.
Подолання наслідків міжнародного збройного конфлікту в Україні
Після анексії Росією Криму та початку збройного конфлікту на Донбасі, сотні українців опинилися в полоні на окупованих територіях, а Україна постала перед необхідністю звільнення політв’язнів, вирішення збройного конфлікту, подолання його наслідків та підготовки стратегій деокупації Криму та Донбасу.
Діяльність ЦГС, в рамках подолання наслідків збройного конфлікту, спрямована на утримання рамки прав людини в поляризованому війною суспільстві, а також об’єднання зусиль міжнародної спільноти для захисту громадян України від переслідувань в Росії та на окупованих територіях України. Також здійснюється адвокація ратифікації Римського статуту та прийняття законопроектів, що приводять українське законодавство у відповідність із міжнародним гуманітарним правом.
Залучення громадськості до правозахисної діяльності в Україні
Метою діяльності ЦГС в рамках цього напряму є зростання частки громадськості, залученої до активної правозахисної діяльності в Україні.
Головними завданнями напряму є участь громадян в моніторингу роботи державних служб та сервісів по всій Україні, участь в механізмі громадського контролю за попередженням та розслідуванням випадків переслідування представників громадянського суспільства, а також налагодження міжгалузевої, співпраці шляхом координації роботи організацій, які виступають центрами в різних секторах суспільства.
Просвітницька діяльність з метою просування цінностей прав людини
Доступна та зрозуміла всім освіта і просвіта в галузі прав людини — один із головних напрямів діяльності Центру громадянських свобод. З цією метою започаткована багаторівнева програма навчання в Київській школі прав людини й демократії. Ми організовуємо регулярні освітні події в Києві та інших містах. В межах школи ми проводимо лекції, кінопокази, круглі столи та курси.
Школа – чудова можливість стати волонтером одного з проектів Центру громадянських свобод, почати правозахисну діяльність та дізнатися більше про права людини.
ЦГС сприяє, щоб випускники освітніх програм організації формували потужну спільноту громадян і громадянок, які стоять на варті захисту прав людини.
Участь у різноманітних програмах міжнародної солідарності
Центр громадянських свобод співпрацює із правозахисними організаціями із різних країн, щоб посилити вплив міжнародної правозахисної спільноти на політику держав пострадянського простору з метою впровадження стандартів прав людини. ЦГС ініціював проект Solidarity Talks задля підтримки російсько-українського правозахисного діалогу, а також діалогу між правозахисними спільнотами регіону ОБСЄ й участі правозахисників пострадянського регіону в міжнародній мережі транскордонної правозахисної роботи.
ЦГС також працює над розвитком міжнародного ресурсного центру підтримки авторів ініціатив, які реалізуються в рамках правозахисного руху в євразійському (пострадянському) регіоні.