АРЕШТ АКТИВІСТА ЄВРОМАЙДАНУ В КРИМУ ПРОВЕЛИ ПОЗА ПРАВОВИМ ПОЛЕМ, – ПРАВОЗАХИСНИКИ

Арешт активіста Євромайдану Олександра Костенка 8 лютого в Криму грубо порушує норми міжнародного права. Про це, на прес-конференції в Києві, заявили представники ініціативи Євромайдан SOS та Української гельсінської спілки с прав людини (УГСПЛ).

Директор адвокаційного центру УГСПЛ  Борис Захаров вважає, що на півострові розпочалися масштабні політичні переслідування проукраїнських активістів.

“Сьогодні в Криму склалася система політичних переслідувань проукраїнських та кримськотатарських активістів. Зараз почалася нова хвиля переслідувань активістів Євромайдану суто за політичними мотивами. Ще в березні в Криму був створений “комітет захисту постраждалих від Майдану”, що збирав інформацію про активістів, а тепер ми бачимо наслідки цього – людина за гратами. У справі Олександра Костенко ми бачимо порушення принципів кримінального права та права на справедливий суд. Крім того, так звана “сіра зона” в Криму позбавляє громадян України захищати себе правовими засобами”, – зазначив він.

Звинувачення, на яких ґрунтується арешт Олександра Костенка, абсурдні та неправдиві. Про це заявив активіст Євромайдану та свідок подій Станіслав Краснов. Він надав журналістам копію постанови суду, в якій сказано, що затриманого підозрюють в порушенні п. «б» ч.2 статті 115 Кримінального кодексу РФ.

«Олександр Костенко з першого до останнього дня був на Майдані. Зараз його звинувачують у тому, що він, 18 лютого в Києві, прицільно кинув камінь в якогось прапорщика міліції України». Кинув нібито «з почуття ідеологічної ненависті». Після чого у прапорщика на руці нібито виникла гематома», – повідомив Краснов.

При цьому він спростував деякі твердження кримського суду.

«Зі свого боку, можу сказати, що Олександр Костенко каміння не кидав. Я в той день весь час був поруч з ним. Він допомагав співробітникам медслужби виводити поранених з Жовтневого палацу. Ще в постанові кримського суду сказано, що Костенко обіймав керівну посаду в партії «Свобода». У нас є письмова відповідь партії «Свобода», що Олександр Костенко ніколи не перебував у цієї організації», – заявив Станіслав Краснов.

В свою чергу, координатор Євромайдан SOS Олександра Матвійчук  заявила, що подібна практика є небезпечною для всіх учасників Євромайдану, які продовжують жити у Криму:

«Ця ситуація знаходиться поза правовими рамками та здоровим глуздом. Росія переслідує громадянина України за участь у протесті на території України та за нібито скоєнні протиправні дії проти іншого громадянина України, на той час – представника правоохоронних органів нашої держави. І все це відбувається на окупованій Росією частині української території», – заявила правозахисниця.

За її словами у Криму зараз не існує ефективних способів правового захисту:

«Ми не знаємо, скільком ще людям можуть бути висунуті такі абсурдні звинувачення. Про незалежне судочинство у цих випадках говорити взагалі не доводиться. Тому, у світлі останніх арештів на півострові, ми закликаємо людей у Криму належно оцінити рівень загрози та подбати про свою безпеку”. – вважає координатор Євромайдану SOS Олександра Матвійчук.

Нагадаємо, активіста Кримського Євромайдану Олександра Костенка заарештували  у Криму 8 лютого. Його, як громадянина Росії, звинувачують у порушенні  п. “б” ч. 2 ст. 115 КК РФ (навмисне заподіяння легкої шкоди здоров’ю з мотивів політичної, ідеологічної, расової, національної чи релігійної ненависті, або ворожнечі чи з мотивів ненависті або ворожнечі відносно якої-небудь соціальної групи).

 

 

Поділитися