“РОЗРИВ ЗІ ЗЛОЧИННИМИ ПРАКТИКАМИ РЕЖИМУ ЯНУКОВИЧА ТА ПРИВЕДЕННЯ УКРАЇНСЬКИХ ЗАКОНІВ ДО ЄВРОПЕЙСЬКИХ НОРМ”: ЗВЕРНЕННЯ ДО ГЕНЕРАЛЬНОГО ПРОКУРОРА ВІТАЛІЯ ЯРЕМИ

Генеральному прокурору України

      ЯРЕМІ Віталію Григоровичу

  Заступнику Генерального прокурора України

      ДАНИЛЕНКУ Анатолію Васильовичу

ЗВЕРНЕННЯ

Шановний Віталію Григоровичу,

Шановний Анатолію Васильовичу,

Ми спостерігаємо за вами як за людьми, які мають всі можливості для реформування української системи правосуддя.

Зміна системи, на нашу думку, можлива через такі дії – розрив зі злочинними практиками режиму Януковича та приведення українських законів до європейських норм.

Нас тривожить чергове відкладення українським парламентом розгляду законопроекту про прокуратуру, який Україна зобов’язалась ухвалити для забезпечення тіснішої співпраці з Європейським Союзом. Зволікання із прийняттям цього нормативного акту несе великі політичні ризики, а разом з ними – і потенційні втрати для української економіки.

Ми висловлюємо свою схвильованість у зв’язку з тим, що наразі не проведено ревізії запитів на екстрадицію політичних опонентів і біженців з країн з недемократичними режимами – Російської Федерації, Казахстану та інших країн Центральної Азії. Останні заяви голови Слідчого комітету РФ Володимира Маркіна про оголошення в розшук Арсена Авакова та Ігоря Коломойського лише доводять: диктаторські режими зловживають інструментами міжнародного правосуддя, використовуючи їх у своїх цілях.

Нас турбує стан розслідувань корупційних злочинів і порушень прав людини, вчинених працівниками українських правоохоронних органів. Факти корупції в судах, тортур під час допитів  та нелюдські умови ув’язнення мають бути засуджені на державному рівні та бути виправленими.

Підсумовуючи вищенаведене, ми звертаємося з проханням:

–          Повідомити нам Вашу офіційну позицію стосовно прийняття закону про прокуратуру, який є вимогою ЄС;

–          Прийняти рішення у відповідності до чинного законодавства щодо ініціювання ревізії наявних екстрадиційних запитів на предмет їхньої законності, а також забезпечити публічний контроль за розслідуваннями у сфері незаконної співпраці з режимами недемократичних країн для переслідування політичних опонентів, яку здійснював режим Януковича;

–          Провести розслідування, а також забезпечити публічний контроль щодо фактів корупції та порушення прав людини, здійснених співробітниками правоохоронних органів.

Просимо Вас повідомити про розгляд нашого звернення за адресою: м. Київ, вул. Банкова 1/10, офіс 5.

Заяву підписали:

Максим Буткевич, співкоординатор  Проекту «Без кордонів» (Україна)

Бартош Крамек,  голова Спостережної ради  Фонду «Відкритий Діалог» (Польща)

Таня Мазур, виконавчий директор Amnesty International в Україні (Україна)

Олександра Матвійчук, голова правління Центру Громадянських Свобод, координатор громадської ініціативи Євромайдан SOS (Україна)

Тетяна Печончик, керівник  Центру інформації про права людини (Україна)

Поділитися