16.07.2020

Відповідь на виклики COVID-19 та права людини: огляд ситуації в Україні

Загроза масштабного зараження коронавірусом (COVID-19) стала великим викликом для світу й зокрема для України, яка на початку березня почала вводити перші карантинні обмеження. Масштабність та тривалість епідемії вимагає від влади будь-якої країни перегляду підходів до обмежень прав людини та калібрування політик у відповідь на поширення вірусних захворювань.

Підготовка звіту була ініційована правозахисною організацією Центр громадянських свобод та створювався у співпраці з громадськими організаціями Американська Асоціація Юристів Ініціатива з Верховенства Права (ABA ROLI) в Україні, Харківською правозахисною групою та Платформою прав людини. Згадані організації вирішили об’єднати свої зусилля та спільно моніторити дотримання органами правопорядку прав та свобод громадян при здійсненні контролю за виконанням карантинних обмежувальних заходів. Ціллю співпраці є інформування суспільства, ЗМІ і керівництва правоохоронних органів щодо стану справ із втіленням карантинних обмежень. Це, на переконання авторів, вкрай необхідно для прийняття рішень щодо збільшення ефективності боротьби з поширенням коронавірусу та недопущення помилок та зловживань у ході контролю за дотриманням обмежувальних заходів.

Дякуємо за підтримку у створенні цього звіту Freedom House.

This publication was developed as part of the Technical Assistance Support in Ukraine, managed by the European Center for Not-for-Profit Law Stichting (ECNL). The project is made possible by the International Center for Not-for-Profit Law (ICNL) through the Civic Space Initiative. This publication is wholly financed by the Government of Sweden. The Government of Sweden does not necessarily share the opinions here within expressed. The author bears the sole responsibility for the content.

Назад
Попередня Наступна
buttons