23.08.2021

Реалізація свободи мирних зібрань жінками та дівчатами (огляд)

У 2020 році виповнолися 10 років від мандату Спеціального доповідача Організації Об’єднаних Націй зі свободи мирних зібрань та асоціацій (FoAA).

Жінки та дівчата надихали та керували масовими мобілізаціями та колективними діями по всьому світу. Незалежно від того, чи виступають вони проти корупції та економічної нерівності, відновлюючи демократію та політичну свободу, або вимагаючи справедливої ​​праці та кліматичної справедливості, жінки різного віку стоять на передньому плані найгострішої глобальної боротьби сьогодні. Хоча це не новина – жінки були центральними гравцями у рухах за демократію, мир та права людини, включаючи права жінок та гендерну рівність протягом поколінь, – сила та видимість їх нинішньої активності надає оновлене бачення надії в контексті демократичного відставання та репресії прав людини.

Тим не менш, у багатьох країнах жінки та дівчата, які публічно і політично активні, піддаються великій небезпеці порушення або дискримінації у здійсненні цих прав. Вони не лише зіштовхуються з добре задокументованими державними репресіями – з якими зіштовхуються і чоловіки, хлопці та ті, хто ототожнюється з іншою ідентичністю, – але й багатьма додатковими перешкодами, викликами та наслідками, що є ґендерними та заснованими на глибоко закорінених дискримінаційних соціальних нормах.

Центр громадянських свобод підготував свій огляд ситуації щодо реалізації свободи мирних зібрань та об’єднань жінок та дівчат в Україні. Огляд базувався на методології, запропонованій УВКПЛ ООН та доступний англійською мовою.

Назад
Попередня Наступна
buttons