25.02.2022

Звернення Центру Громадянських Свобод до Президента України Володимира Зеленського

Президенту України Володимиру Олександровичу Зеленському

Копія: Секретарю РНБО Олексію Мячеславовичу Данілову, Голові Верховної Ради України Руслану Олексійовичу Стефанчуку

Центр Громадянських Свобод засвідчує Вам свою повагу за стійкість у захисті народу України та у цей непростий час звертається до Вас із наступним.

Ми знаємо, що кожна ОДА та ОТГ наразі запроваджують широкий спектр заходів задля посилення безпеки громадян, забезпечення нормального функціонування інфраструктури та підтримки обороноздатності країни. Ці зусилля результативні, доречні та заслуговують на високу оцінку.

Зважаючи на готовність органів влади забезпечити максимальний захист населення, ми вважаємо за доцільне звернути увагу на проблеми інформаційно-логістичного забезпечення процесів евакуації та переміщення значної кількості громадян у безпечні місця.

Аналізуючи запити, що їх отримали наші інтернет-ресурси «Євромайдан-СОС» та «Центр Громадянських Свобод», ми пропонуємо уряду та органам місцевого самоврядування забезпечити у найближчий час реалізацію таких заходів:

  1. Наявність на автобусних зупинках, залізничних станціях, а також у вагонах потягів, салонах автобусів/мікроавтобусів, станціях метрополітену, торгівельних центрів наступної інформації для громадян, які вперше опинилися у даному населеному пункті:
  2. контакти, адреса хостелів, готелей, пунктів розміщення для ВПО;
  3. пунктів надання благодійної допомоги (їжа, гарячі напої, одяг);
  4. контакти, адреса медичних закладів (приватних, муніципальних), де можна отримати цілодобову медичну допомогу;
  5. контакти аварійних та муніципальних служб, правоохоронних органів.
  6. Виготовлення необхідної кількості такого виду довідкової інформації у друкованому вигляді та її дублювання на офіційних сайтах органів влади та сторінках у соцмережах.
  7. Забезпечити активне залучення неурядових організацій, благодійних фондів, представників відповідального бізнесу, релігійних та громадських ініціатив до формування переліку послуг, що можуть бути надані в конкретному населеному пункті громадянам, які евакуюються в межах країни.

З повагою,

Голова ГО «Центр Громадянських Свобод»                             Олександра Матвійчук

Назад
Попередня Наступна
buttons