02.04.2025

«Жінки мають підтримувати жінок». Олександра Матвійчук під час дискусії «Місцеві лідерки на чолі змін: мир та інклюзивне регіональне відновлення»

31 березня Український Жіночий Фонд організував у Києві масштабний діалог «Місцеві лідерки на чолі змін: мир та інклюзивне регіональне відновлення». В події як спікерки взяли участь 20 жінок-лідерок з різних регіонів України, які не бояться впроваджувати зміни, зміцнювати місцеві громади, а також надихати інших на великі вчинки. Однією з них стала голова Центру громадянських свобод Олександра Матвійчук.

Понад 60 учасниць і учасників з різних регіонів — лідерок громад, депутаток, підприємниць, представниць силових структур, ветеранської спільноти, соціальної сфери, жінок з інвалідністю тощо — відвідали захід. Крім пані Олександри, серед почесних гостей були: Урядова уповноважена з ґендерної політики Катерина Левченко, пані Посол Канади в Україні Наталка Цмоць, заступниця міністра закордонних справ України Мар’яна Беца, а також представники посольств Великої Британії, Німеччини, Швеції, Італії.
Під час дискусії експерти та експертки розмовляли про візію регіонального відновлення з урахуванням голосів жінок. Про те, як емпатія, здатність слухати й діяти впливають на ухвалення рішень у громадах і на національному рівні, про проблеми, з якими стикаються громади, та можливі інструменти відновлення. Та чому важливо посилювати жіночу присутність у перемовинах, стратегічному плануванні та відбудові регіонів. Крім того, учасниці заходу сформували низку рекомендацій для уряду, місцевої влади та міжнародних партнерів щодо інклюзивного підходу до відновлення, посилення жіночого лідерства, безпекових політик і соціальної згуртованості.

«Жінки мають підтримувати жінок. Це має бути нашою сталою традицією такого собі сестринства. Зараз я багато працюю за кордоном у дуже незвичних для себе аудиторіях. І часто провідницями в такі осередки є жінки з інших країн, які протягують мені руку допомоги, інформують, орієнтують, знайомлять, підказують. Це є звичкою у розвинених країнах, і нашому суспільству її також треба формувати», — зазначає Олександра Матвійчук.

Назад
Попередня Наступна
buttons