07.07.2025

У Києві відбувся закритий показ фільму «Стрічка часу» про трансформацію освіти під час війни

12 червня Марія Халюк, асистентка виконавчої директорки Центру громадянських свобод, відвідала закритий показ документального фільму «Стрічка часу».  Кінофільм зрежисований Катериною Горностай та знятий за ініціативи Освіторії. Це сплетіння досвідів шкіл різних областей країни, пронизане світлими, щемкими та болючими моментами, яке не залишає глядачів байдужими. Ця стрічка зображує життя учнів та освітян протягом постійних повітряних тривог, втрат та руйнування шкіл. Фільм є своєрідним документом, свідченням вражаючої стійкости української освіти в умовах повномасштабної війни, що веде Російська Федерація.

«Фільм складається з багатьох ліній, навчальних закладів у різних областях України: перший дзвоник і тривога під час нього; звичайний день у молодшій школі в харківському метро; прощання з освітянкою, що загинула в наслідок атаки; дні екзамену та випускного для старшокласників; урок математики, який вчителька проводить поруч з руїнанами власного дому. Я відчула занурення в події. Перевага цієї стрічки у тому, що її драматизм гармонійно збалансований з побутом і дуже щирими позитивними емоціями. Стрічка охоплює саме процес навчання та освітні заклади. Зал обʼєднував культурний та воєнний контекст, тому сміх і схлипування були фактично на одних і тих самих моментах і фразах», — ділиться враженнями Марія Халюк.

Центр громадянських свобод нагадує, що держава-агресорка продовжує скоювати воєнні злочини, зокрема проти найвразливішої групи. Саме діти стануть майбутнім громадянським суспільством повоєнної України. А школа дарує їм знання та можливість насолоджуватися дитинством у колі однолітків, наскільки це можливо зараз. Тому ми щиро підтримуємо «Освіторію» в міжнародній адвокації освіти з демонстрацією розкішного фільму «Стрічка часу».

«Уже відбулися покази в Гарварді та Єльському університеті, а попереду — презентації в Європарламенті, під час Генеральної Асамблеї ООН та на Всесвітній виставці Expo 2025 у Японії. Наші діти мають право на освіту і дитинство попри війну, і цей фільм — потужний культурний інструмент, який має донести це до світу», — підкреслює Зоя Литвин, засновниця Освіторії.

Назад
Попередня Наступна
buttons