«Російсько-українська війна і воєнні злочини. Виклики для документування та міжнародного переслідування». Центр громадянських свобод написав розділ до книги
У жовтні 2024 року видавництво Routledge презентувало книжку «Російсько-українська війна і воєнні злочини. Виклики для документування та міжнародного переслідування». Видання пропонує міждисциплінарний аналіз міжнародних злочинів, скоєних під час російсько-української війни, а також викликів, пов’язаних з їх переслідуванням та документуванням.
У розділах цього видання науковці та юристи-практики з Канади, Німеччини, Польщі, України, Великої Британії та США представляють результати міждисциплінарних досліджень, погляди з перспективи інших посткомуністичних держав, а також власний досвід безпосередньої роботи над документуванням цих злочинів та переслідуванням винних. Це дає ширшу картину відносин після холодної війни, проливає світло на корені та природу збройних конфліктів, а також на важливість регіональних студій у науковій роботі. У книзі також представлені концепції правосуддя перехідного періоду, орієнтованому на потерпілих.
Автором розділу про Центр громадянських свобод став координатор міжнародної взаємодії організації Роман Неколяк. Зокрема, він пояснює, чому залучення громадянського суспільства у процес документування важливе для притягнення винних до відповідальності те отримання міжнародної підтримки.
18 жовтня відбулась презентація видання на конференції Інституту Пілецького, присвяченій майбутньому досліджень Центрально-Східної Європи. Від Центру громадянських свобод на конференції виступила Олександра Матвійчук.