Представниці Центру громадянських свобод зустрілися з очільником ГУР та Коордштабу
Очільник Головного управління розвідки та Координаційного штабу з питань поводження з військовополоненими України Кирило Буданов зустрівся з представниками та представницями провідних українських правозахисних організацій, щоб поговорити про повернення цивільних з російської неволі. Зокрема участь в заході взяли виконавча директорка Центру громадянських свобод Олександра Романцова та координаторка напрямку протидії наслідкам війни Наталя Ящук.
Окрім Центру громадянських свобод на події зібралися: Харківська правозахисна група, Українська фундація правової допомоги, Truth hounds, Freedom House, Медійна ініціатива за права людини, Регіональний центр прав людини, Центр прав людини ZMINA, Блакитний птах та Українська правова консультативна група. Учасники порушували важливі для нашої країни та її громадян питання. Зокрема, гарячою темою стало визволення незаконно ув’язнених людей на тимчасово окупованих територіях і механізми обмінного процесу.
«Наша спільна розмова стосувалася різних аспектів щодо того, як громадські організації могли б допомагати, ділитися інформацією, працювати в адвокаційному полі та ефективно комунікувати з родичами людей, яких утримує РФ, які багато переживають. Говорили про різні категорії людей, оскільки викрадені чи захоплені Росією — це багато груп, які мають різні нюанси, статуси, стану здоров’я, місцеположення тощо. Детальніше, на жаль, ділитися не можемо.
Центр громадянських свобод висловлював свої коментарі та зауваження, базуючись на досвіді з 2014 року. Адже вже понад 10 років ми працюємо з різними стратегіями звільнення полонених і політв’язнів, а наразі робимо це з поправкою на масштабність і нові групи, які з’явилися після 2022-го. Також говорили про можливі стратегії міжнародної роботи, яка б допомагала як звільняти, так і попереджати взяття у нелегальне утримання нових цивільних», — додає виконавча директорка Центру громадянських свобод Олександра Романцова.
Сам пан Буданов зазначив, що надмірна політизація та увага нерідко гальмували або й перешкоджали роботі Координаційного штабу. А також, що кожен випадок є унікальним та потребує злагодженої взаємодії та інформаційної тиші. Натомість правозахисники та правозахисниці висловили свою готовність до подальшої співпраці та відкритість.
«Хочу висловити щиру вдячність вам — українським правозахисникам — за вашу невтомну працю та зусилля у боротьбі за свободу наших громадян. Завдяки вашій принциповості та наполегливості ми разом наближаємо той день, коли кожен українець повернеться додому з ворожої неволі», — підсумував пан Кирило Буданов.