Права дитини під час війни. Олександра Романцова в МВС провела лекцію для вихователів і психологів

24-25 березня на базі Національної академії внутрішніх справ відбувся дводенний інтенсив від громадської організації Gen.Ukrainian — для психологів, вихователів ліцеїв та викладачів вишів МВС. Головна мета — підтримати дітей і підлітків з травматичним досвідом. В перший день важливою частиною події стала лекція виконавчої директорки Центру громадянських свобод Олександри Романцової.
Учасниками інтенсиву стали: Державний секретар МВС Інна Ящук, директор Департаменту освіти, науки та спорту МВС Олександр Тарасенко, ректор НАВС Руслан Сербин, голова правління ГО Gen.Ukrainian Оксана Лебедєва, 30 представників закладів освіти МВС та 7 психологів-лекторів. А також представники Центру громадянських свобод та ГО «Валентність. Переосмислення». У програмі були лекції й тренінги про ретравматизацію, дитячу агресію, профілактику мотивів помсти, історичну пам’ять, права дітей під час війни та особливості дитячого горювання.

«Для учасників я проводила сесію щодо загального концепту прав дитини і прав дитини у війні. Адже українським дітям вчинена максимальна шкода в межах російської агресії за останні 11 років. Для спеціалістів, які з ними працюють, надважливо розуміти не тільки як працюють права людини в цілому, а й в контексті чинної війни. Відповідно, як застосовується, наприклад, Міжнародне гуманітарне право або окрема Декларація прав дитини саме в таких випадках. Тож ми обговорювали, яким чином ця інформація безпосередньо має надаватися дітям, а також як має враховуватись їхніми вихователями та психологами», — пояснила пані Романцова.