«Головна ідея для України — кожна людина має однакову цінність». Олександра Романцова для англомовного відео від Феміністичної майстерні
Громадська організація «Феміністична майстерня» на своєму YouTube-каналі випустила епізод «Solidarity with Ukraine: A Feminist Perspective». В його межах українських феміністок попросили висловитися щодо того, чому боротьба проти російського імперіалістичного вторгнення стосується не лише України, а також майбутнього людства та має значення для всього світу. Однією зі спікерок виступила виконавча директорка Центру громадянських свобод Олександра Романцова.
Учасницями випуску також стали: історикиня та громадська діячка Ганна Перехода, експертка з комунікацій, співзасновниця Ukraine Explainers, керівниця проєкту Ukrainian War Archive Марічка Бучельникова, членкиня правління Української бібліотечної асоціації та докторка історичних наук та соціальних комунікацій Тетяна Гранчак. А також іноземні спікерки: почесна професорка історії Південно-Західного коледжу Лос-Анджелеса Вонда Пауелл та іранська адвокатка-феміністка і правозахисниця Насрін Сотуде.
У епізоді обговорили базу. Чому Росія почала повномасштабне вторгнення у 2022 році? Що було б, якби Україні не надали військову допомогу? Що унікального та гуманістичного в опорі українського народу загарбництву та авторитаризму? А також чому спротив України також є феміністичною боротьбою?
Попри ті звірства, які чинить РФ, спротив українського народу є героїчним, а українські жінки беруть активну участь у захисті своєї країни. Експертки впевнені — перемога України буде зокрема перемогою фемінізму в усьому світі, а її поразка стане перемогою женоненависництва та рабства.
«Ми обираємо демократію, права людини та рівну свободу для кожної людини в нашому суспільстві. Ми надто близькі до російського населення. Наш занадто хороший результат може бути поганим прикладом, як вважає Путін, для величезного 140-мільйонного населення Росії. Тому Путін бореться з нашим вибором бути демократичним суспільством.
Для українського суспільства це (повномасштабна війна) стало сигналом, що ми маємо використовувати свої вміння та навички, щоб реалізувати наші права людини. Як-от свобода слова, свобода асоціацій, свобода мирних демонстрацій. Щоб захистити нас, допомогти нашій країні та зокрема нашій армії боротися.
Головна ідея для України — кожна людина має однакову цінність», — зазначає у відео Олександра Романцова.