10.12.2021

Людмила Гусейнова – лауреатка Національної правозахисної премії 2021

В рамках «Правозахисної неКонференції» Людмилу Гусейнову було нагороджено Національною правозахисною премією за особистий внесок у захист прав людини в Україні в 2021 році.

Коаліція правозахисних організацій «Правозахисний порядок денний» щороку з нагоди Міжнародного дня прав людини обирає лауреата/ку активну діяльність в розвитку, захисту, дотримання прав людини в Україна. 

9 грудня Уповноважена Верховної Ради України з прав людини Людмила Денисова вручила нагороду чоловіку Людмили Гусейнової, оскільки вона ув’язнена у Донецькому СІЗО вже понад 2 роки.

Людмила Гусейнова – цивільна полонена з окупованого Новоазовська, громадська уповноважена з прав дитини в ОРДО. Інженер з техніки безпеки місцевої птахофабрики. 

Після окупації Людмила започаткувала всеукраїнський рух захисту прав дітей, які опинилися в нелюдських умовах існування, в селі Приморському, фактично на лінії фронту. Організувала регулярний збір та доправку до села приватним транспортом гуманітарної допомоги для дітей-сиріт та напівсиріт з Новоазовського інтернату, який Україна не встигла евакуювати, а бойовики розформували. Силами доброчинників, яких об’єднала Людмила, у школі створили бібліотеку української літератури, придбали комп’ютер, а кожна дитина отримувала листівки із Києва, Харкова, Львова, Одеси. 

Людмила відважно захищала права дітей перед місцевими чиновниками та поліцією так званої «ДНР», добилася звільнення кількох дітей, яких було запроторено до дорослої психіатричної лікарні як малолітніх злочинців. Персонально займалася влаштуванням на оздоровлення та опікою дітей, у яких було виявлено недокрів’я та плеврит внаслідок неналежних умов побуту. 

За активну правозахисну діяльність Гусейнову заарештували за фіктивними обвинуваченнями в шпигунстві, екстремізмі, тероризмі та, нібито, закликах до “повалення державної влади “ДНР” через що  вона провела 40 днів у секретній тюрмі «Ізоляція» та вже понад два роки ув’язнена у Донецькому СІЗО. У камері на 30 людей Людмила єдина «політична» серед жінок-кримінальних рецидивісток.  Її возили на допити в целофановому пакеті на голові та кайданами на руках на допити, а суд досі не відбувся, бо справу передано на дослідування. 

Навіть в ув’язненні правозахисниця продовжує діяльність: через свої контакти розшукує на підконтрольній території родичів жінок у СІЗО, аби ті клопотали про повернення їх на відбуття терміну в українських виправних установах.

Сергей Прохоров

Назад
Попередня Наступна