«Дотик до правди змінює людей». Київська школа прав людини та демократії провела кінопоказ стрічки «Судити по совісті»

12 квітня Київська школа прав людини та демократії від Центру громадянських свобод провела кінопоказ з обговоренням стрічки «Судити по совісті» американського режисера Дестіна Креттона. Захоплива біографічна драма розповідає про правозахисника, що присвятив себе захисту прав темношкірих арештантів у США. Київська школа прав людини та демократії відновлює свої традиційні кінопокази, які відбуватимуться щомісяця.
Вибір фільму став не випадковим. «Судити по совісті» показує боротьбу за головне право, тобто право на життя, і тому дуже емоційний. Він демонструє роль адвокації та громадської кампанії у боротьбі за права людини, а також наголошує на важливості громадських правозахисних організацій. Після показу, на який завітало 20 гостей, відбулося обговорення за модерування доктора політичних наук та члена експертної ради Центру громадянських свобод Михайла Савви.
«Кінопоказ вийшов дуже емоційним. На очах багатьох учасників були сльози. І це важливо, тому що таке емоційне тло дозволяє краще зрозуміти ідеї захисту прав людини. Учасники кінопоказу обговорили мотиви тих, хто порушує права, та тих, хто їх захищає. Є велика різниця між деклараціями: “Я це роблю тому, що…” та справжніми мотивами. Також разом ми обговорили, як деякі герої змінювалися протягом розгортання сюжету. Дотик до правди змінює людей — це і стало одним із головних висновків дискусії», — зазначив Михайло Савва.
«Захід став для учасників та учасниць нашої Школи досвідом осмислення тем справедливості, гідності та боротьби за права людини в системі, яка часом працює проти найвразливіших. Для нас важливо було не просто подивитися фільм, а поговорити про нього — у спільному просторі, де можливо ставити незручні питання:
- Чому система правосуддя стає несправедливою?
- Як проявляється расова чи соціальна дискримінація в сучасних суспільствах?
- Якою має бути роль адвоката, правозахисника, громадянина?
Обговорення показало, що такі історії мають універсальний зміст — вони говорять і про Україну, і про світ. Вони ставлять перед нами виклик: не бути байдужими, не мовчати, коли мовчання вбиває. Ми віримо, що правозахисна освіта — це не тільки про закони. Це про емпатію, здатність чути та бачити іншого, а також про розуміння структур, які впливають на свободу та гідність. І саме такі кінопокази — невіднятна частина цієї освіти», — додає керівниця Київської школи прав людини та демократії Альона Бульба.
Київська школа прав людини й демократії — безоплатна освітня платформа Центру громадянських свобод. У межах діяльності школи відбуваються відкриті лекції, тренінги, дискусії, кінопокази, круглі столи та курси просвітницького характеру в Києві та інших містах.