23.11.2020

Чим живуть громадські ініціативи часів Євромайдану: історії «Автомайдану» та «Євромайдан SOS»

Координатори громадських ініціатив, що утворилися на Майдані, розповідають про свою діяльність тривалістю в сім років, досягнення Революції Гідності, а також нові виклики, які стоять перед громадянським суспільством.
 
Olexandra Matviychuk – координаторка ініціативи Євромайдан SOS:
 
«Після Євромайдану ми були першими, хто відправив мобільні групи у Крим та на Донбас, щоб документувати факти російської агресії та воєнні злочини. В особливому фокусі уваги опинилися незаконно ув’язнені люди та жорстоке поводження із ними. Мова про політв’язнів у Криму, а також про військовополонених та цивільних заручників на Донбасі. Тому не дивно, що «Євромайдан SOS» започаткував кампанію LetMyPeopleGо для їх звільнення. Важливо, що наші волонтери та колеги мультиплікували досвід самоорганізації «Євромайдан SOS», і дали поштовх для створення нових прекрасних структур – «Крим СОС», «Восток СОС» та інших.
 
Потрібно розуміти, що наш марафон – це біг на довгу дистанцію. Проміжних цілей ініціатива досягла, у 2013 році. Тоді ми збиралися, щоб захистити учасників протесту – авторитарний режим пав, і протест зрештою переміг. Але це значить тільки одне – ми просто вибороли для себе нові завдання. Адже тепер маємо побудувати країну, в якій суди незалежні, влада підзвітна, а поліція не б’є мирних демонстрантів. «Євромайдан SOS» – це правильна історія, і я горда бути до неї причетною. А зараз ми маємо працювати над тим, щоб жити в країні, де «Євромайдан SOS» буде просто непотрібен.»
 
Повний матеріал читайте за посиланням
Назад
Попередня Наступна
buttons