25.04.2016

АНОНС. Головування Німеччини в ОБСЄ – кращі часи для захисту прав людини на Донбасі та в Криму

Запрошуємо Вас взяти участь у панельній дискусії “Головування Німеччини в ОБСЄ – кращі часи для захисту прав людини на Донбасі та в Криму?”, яка відбудеться у четвер, 28 квітня 2016 року, з 18.00 до 20.00 у MediaHub (вулиця Суворова, 4/6, Київ).

Захід організований Представництвом Фонду Фрідріха Науманна в Україні у співпраці з Центром Громадянських свобод.

До участі у панельній дискусії запрошенні Мустафа Джемілєв, колишній Голова Меджлісу, народний депутат України України; Володимир Василенко заслужений юрист України, Надзвичайний і Повноважний Посол України, доктор юридичних наук, професор. З 2006 по 2010 — представник України в Раді ООН із прав людини; Олександра Матвійчук, Голова правління громадської організації «Центр Громадянських Свобод», Київ; Маркус Льонінґ, Екс-Уповноважений Федерального уряду Німеччини з прав людини та гуманітарної допомоги (2010-2014) та Вольфґанґ Біндзайль, постійний заступник Посла Німеччини у Києві. Модеруватиме захід Сабіне Адлер, кореспондентка Deutschlandradio, Німеччина.

Знайти достовірну інформацію про життя людей, які залишилися на окупованих Росією територіях Східної України і чия свобода пересування суттєво обмежена – нелегка справа. Так звана п’ятисоткілометрова демаркаційна лінія охороняється пильніше, ніж кордон України з Росією, і налічує тільки шість контрольно-пропускних пунктів. Насильство, свавілля та беззаконня визначають життя людей за фактичною лінією фронту. Доволі невтішною є також ситуація в Криму, принаймні для тих, хто виступає проти російської окупації. Апогеєм спрямованих дій проти кримських татар стала нещодавня заборона Меджлісу, представницького органу кримськотатарського народу.

Німеччина головує у 2016 році в ОБСЄ і має шанс посилити довіру до організації. Усі три виміри ОБСЄ вимагають докладання зусиль, однак, як свідчать викладені факти, «людський» вимір потребує особливої уваги.
• Чи приділяється достатньо уваги порушенням прав людини на Донбасі та в Криму?
• Чи можуть названі проблеми вирішуватися ефективніше українським Урядом в Києві та міжнародними організаціями на кшталт ОБСЄ – і як?

Майбутній демократичний розвиток України залежить також і від реакції на ці виклики. Інакше прірва між українцями, які живуть у різних регіонах, поглибиться – і стане джерелом дестабілізації та «культури безкарності» на тривалий час. Під час заходу ми адресуємо ці питання та обговоримо можливі відповіді, як ефективно можна вирішити наявні проблеми.

Прохання реєструватися на захід до 27.04 за посиланням:http://goo.gl/forms/FqcINwQHJ0

Назад
Попередня Наступна
buttons