26.08.2020

Навіщо Україні закон про воєнні злочини

Розстріл «зеленого коридору» під Іловайськом, обстріли Маріуполя, влучання в автобус під Волновахою, викрадення та катування людей в окупованому Донбасі, політичні переслідування в Криму… Свідчення очевидців і жертв конфлікту говорять про те, що існують тисячі виконавців.

 

На жаль, навіть коли вдається їх затримати, кримінальні провадження ведуться по загальнокримінальних статтях. Голова Центру громадянських свобод Olexandra Matviychuk наголошує, що це призводить до печальних наслідків

 

«По-перше, такі справи можуть закрити, якщо у встановлений термін не будуть зібрані докази. По-друге, злочинців можуть помилувати або амністувати. Ми знаходимося в складному процесі переговорів… РФ викручує всім руки, щоб амністувати військових злочинців. Тільки правильна кваліфікація може зупинити це раз і назавжди. У Кримінальному кодексі України відповідальність за злочини проти людяності не передбачена взагалі, а військові злочини виписані так, що їх майже неможливо застосувати на практиці. За всі ці сім років у нас є лише два вироки за військові злочини. При цьому, один термін – за репост і заклики до війни. Але, очевидно, що злочинів далеко не два» – підкреслює голова Центру цивільних свобод Олександра Матвійчук.

 

Читайте у великому матеріалі УНІАН:

Назад
Попередня Наступна
buttons