30.05.2023

Євген Матвєєв

Євген Матвєєв – мер м. Дніпрорудне Василівського району Запорізької области.

13 березня 2022 року Матвєєва затримали російські окупанти на блокпості під час виконання своїх обов’язків, наразі його місце перебування невідомо.

Матвєєв Євген Сергійович народився 8 грудня 1960 році у м. Новокузнецьк, що в Росії, де й закінчив школу. З 1978 року навчався на інженера-електрика в Харківському політехнічному інституті. У 2004 році здобув ступінь магістра ділового управління в Міжнародному інституті менеджменту. Євген працював за першою освітою, обіймав керівні посади на різноманітних підприємствах, а також мав досвід підприємницької діяльности.

У 2006 році він став міським головою Дніпрорудного, згодом був обраний на другий термін.

У 2020 році містяни знову обрали Матвєєва керманичем міста.

З початком повномасштабного вторгнення посадовець, маючи чітку проукраїнську позицію, не збирався здавати місто, постійно перебував на робочому місці та організував усе необхідне для життєдіяльности містян та оборони. Було створено дружину для патрулювання, блокпости на вʼїздах у місто. Євген безперервно звітував у соцмережі про становище в місті та на навколо, про роботу місцевих органів, випікання хліба, надання допомоги для малозабезпечених громадян. У місцевій лікарні було облаштовано умови для пологів. З березня мер записував і щоденні відеозвернення.

27 лютого 2022 року російські окупаційні війська намагалися потрапити в місто, тоді дніпрорудці на чолі з головою Матвєєвим вийшли до них та висловили свій протест, у той день окупанти відмовилися від запланованого, однак у березні вони підступили до міста і контролювали шляхи.

13 березня 2022 року міському голові зателефонували з проханням допомогти працівникам, що їздили до шахти, однак були затримані російськими військовими, у зв’язку із чим він вирушив до блокпоста. Приблизно о 08:30 ранку прибувши до якого в Матвєєва російські військові забрали телефон та службову автівку та під прицілом змусили лягти лицем до землі. Окупанти наказали заступникам мера чекати в кабінеті та запевнили, що Матвєєв сам зателефонує, однак цього не сталося.

Чоловік має хронічні захворювання і потребує постійного приймання медикаментів, проте медична допомога цивільним заручникам не надається.

Місце утримання – невідомо

За підтримки Уряду Королівства Нідерланди та Посольства Королівства Нідерланди в Україні

Назад
Попередня
buttons