27.04.2023

Владислав Єсипенко

Владислав Єсипенко – позаштатний журналіст (фрілансер) Радіо Свобода (проєкт Крим.Реалії).

16 лютого 2022 року російський суддя в Криму Длявер Берберов засудив Єсипенка до 6 років позбавлення волі в колонії загального режиму та штрафу у розмірі 110 тисяч рублів. 

18 серпня 2022 року так званий Верховний суд Криму в м. Сімферополь пом’якшив вирок Єсипенку до 5 років колонії загального режиму та штрафу у розмірі 110 тисяч рублів.

Владислав Єсипенко  народився 13 березня 1969 року у місті Кривий Ріг Дніпропетровської області.

З 1987 по 1989 Єсипенко проходив війсбкову службу в радянській армії. Був кандидатом у майстри спорту з вільної боротьби. Мав бізнес з нерухомості.

На початку 2013 року Владислав разом з дружиною переїхали до Севастополя.

З 2014 році журналіст засуджував аненсію Криму та фіксував свавілля окупаційної влади на півострові, давав інтерв’ю міжнародним ЗМІ стосовно окупації. 

Через примус Єсипенко отримав російський паспорт, а в  2015 році після народження доньки родина повернулася до Кривого Рогу. 

В результаті активної журналіської діяльності почав співпрацювати з інтернет-виданням «Крим. Реалії» в рамках проект Радіо «Свобода». Знімав синхрони на соціальні теми та опитування громадської думки на вулицях Криму.

10 березня 2021 року був затриманий співробітниками ФСБ Росії в Криму за звинуваченням у збиранні інформації «в інтересах спецслужб України», а також в зберіганні в автомобілі «саморобного вибухового пристрою».

Протягом 27 днів до Єсипенка не допускали незалежних адвокатів. В цей же час російський державний телеканал «Крым 24» показав інтерв’ю з Владиславом, яке було зняте під насильницьким примусом, в якому він зазначив, що знімав на півострові для проєкту Крим.Реалії, а також сказав, що нібито дублював відзняте відео українським спецслужбам. 

На засіданні суду в Сімферополі, куди допустили незалежного адвоката, Владислав Єсипенко заявив про тортури з боку російських спецслужб,  а саме про жорстоке катування електрострумом і жорстоке багаторазове побиття. За повідомленням адвоката Олексія Ладіна, співробітники ФСБ Росії «погрожували Єсипенку розправою» після того, як він на суді в Криму звинуватив відомство в тортурах.

Одружений, має неповнолітню доньку.

Місце утримання – Керченської виправної колонії № 2

10 березня 2021 року Владислав перестав виходити на зв’язок із рідними. Незабаром у ФСБ показали відеокадри із затриманням журналіста, звинувативши його у «зв’язках з українськими спецслужбами» та «зберіганні й перевезенні боєприпасів».

Майже місяць до Владислава Єсипенка не допускали незалежних адвокатів. А адвокат за призначенням не помітила на ньому слідів тортур і не відреагувала на заяви про це.

За підтримки Уряду Королівства Нідерланди та Посольства Королівства Нідерланди в Україні.

Назад
Попередня Наступна
buttons