21.03.2023

Олег Приходько

Олег Приходько – проукраїнський активіст в Криму, учасник Євромайдану. 5 березня 2021 року суддівська колегія Південного окружного військового суду в Ростові-на-Дону засудила Олега Приходька до п’яти  років колонії суворого режиму. Перший рік він має провести в колонії із найсуворішим режимом, де ув’язнених постійно утримують в камерах.  Також йому призначили призначено штраф у розмірі 110 тисяч рублів. 

Навесні 2022 року Ворошиловський райсуд російського Ростова-на-Дону на 1 місяць збільшив термін ув’язнення активісту, визнавши його винним у неповазі до суду, оскільки він нібито під час судового процесу щодо підготовки теракту ображав свідків. 

Народився 21 листопада 1958 року в місті Саки, що в Криму. Зварювальник за освітою, працював ковалем та виготовляв різні речі для дому: решітки, ворота, декоративні предмети, дерев’яні альтанки та гойдалки.

У 2013 році брав участь у подіях Революції гідності в Києві. До 2014 року очолював у Сакському районі Криму партію «Свобода», але з початку тимчасової окупації півострова її діяльність заборонили.

Через проукраїнські погляди неодноразово потрапляв до поля зору російських силовиків.

9 жовтня 2019 року після обшуку дому та гаражу, працівники ФСБ затримали Приходька та звинуватили в підготовці теракту і виготовленні та зберіганні вибухових речовин. Пізніше його також звинуватили в «незаконному придбанні, переданні, збуті, зберіганні, перевезенні або носінні вибухових речовин чи вибухівки» й плануванні вибуху в будівлі генконсульства Росії у Львові.

Олег Приходько відкидає звинувачення окупаційних «слідчих». Під час засідання в суді він заперечував, що зберігав вибухові речовини та саморобний вибуховий пристрій у цинковому відрі у своєму гаражі. Політв’язень також зазначав, що слідчі не запитували в нього, де він придбав заборонені речовини, а телефонну розмову з невідомим назвав провокацією. 

За інформацією рідних відомо, що Олега Приходька катували струмом, обливали водою, тримали із загнутими руками в наручниках. Після приїзду його тримали на карантині. Коли в одиночній камері він заснув сидячи, його відправили в карцер.

Одружений, має доньку.
Місце утримання – в’язниця №2 УФСІН Росії у Володимирській області (так званий «Владімірській централ»)

За підтримки Уряду Королівства Нідерланди та Посольства Королівства Нідерланди в Україні

Назад
Попередня Наступна
buttons