21.03.2023

Микола Шиптур

Микола Шиптур – активіст Євромайдану. 28 квітня 2015 року Гагарінський районний суд в Севастополі засудив  Миколу Шиптуру до 10 років колонії суворого режиму за вчинення злочинів, передбачених ч.1 ст. 222 (незаконне перевезення зброї), а також ч.3 ст. 30 і пп. “б” та “е” ч. 2 ст. 105 КК РФ (замах на вбивство особи у зв’язку зі здійсненням цією особою службової діяльності або виконанням громадського обов’язку, здійснене суспільно небезпечним способом). Та фактично його обвинуватили нібито у замаху на представника «Самооборони Криму» в березні 2014 року.

16 червня окупаційний Севастопольський міський суд при розгляді апеляції зняв обвинувачення в незаконному перевезенні зброї, а також з процесуальних причин зменшив покарання за звинуваченнями у замаху на вбивство – до 9 років.  На початку березня 2023 року закінчився незаконний 9-річній термін перебування за ґратами, але окупанти його Миколу відпустили на волю, а перевезли до Центру тимчасового утримання іноземних громадян до Ростовської області.

Микола Шиптур народився народився 26 травня 1978 в  Івано-Франківську, де і мешкав разом з родиною. До подій Революції гідності родина Шиптурів кілька років поспіль жила та працювала в Іспанії, потім повернулася в України. Під час Революції гідності Микола Шиптура займався охороною Київської міської державної адміністрації

У березні 2014 року Микола Шиптур вирушив до Криму з метою підтримати акцію до 200-річчя Шевченка, після завершення якої активіста затримали.

10 березня 2023 року активіст вийшов на волю, однак після звільнення його забрали працівники Федеральної міграційної служби Росії.

За інформацією достовірних джерел Микола Шиптур після поміщення в Центр тимчасового утримання іноземних громадян отримав адміністративний штраф «за непокору» і наразі його переміщення по Центру обмежене.

Одружений, має сина.

Місце перебування – Центр тимчасового утримання іноземних громадян до Ростовської області.

За підтримки Уряду Королівства Нідерланди та Посольства Королівства Нідерланди в Україні

Назад
Попередня Наступна
buttons