27.02.2023

Наріман Джелялов

Наріман Джелялов – активіст, перший заступник голови Меджлісу кримськотатарського народу, політолог, журналіст та викладач.

21 вересня 2022 року Верховний суд Криму засудив його до 17 років позбавлення волі з відбуванням строку в колонії суворого режиму, штрафу у розмірі 700 000 рублів та обмеження прав на півтора року після відбуття покарання.

Фактично за матеріалами провадження окупаційний суд визнав Нарімана винними у скоєнні диверсії на газопроводі у селі Перевальному, а також у контрабанді та зберіганні вибухових речовин

Наріман Джелялов народився 27 квітня 1980 року в місті Навої, що в Узбекистані.

В десять років Наріман разом з батьками переїхав до Криму. Здобувши середню освіту, вступив в Одеський національний університет ім. І. Мечникова для вивчення політології.

Працював ведучим на каналі «ATR» та кореспондентом газети «Авдет», викладав історію та правознавство в Сімферопольській міжнародній школі. Окремо займався політологією. 

У 2012-му році Наріман Джелялов висувався на парламентських виборах, але незадовго до голосування відкликав свою кандидатуру.

З жовтня 2013 року Нарімана Джеляла обрали заступником голови Меджлісу кримськотатарського народу, а у березні 2015 року він став першим заступником голови Меджлісу.

4 вересня 2021 року, після повернення до Криму з саміту Міжнародної Кримської платформи, який відбувався в Києві, будинок Нарімана Джелялова обшукали, а його самого затримали.  За час перебування під вартою окупаційні війська  погрожували Наріману, катували його та знущалися, як фізично та так і морально.  

Одружений, має чотирьох неповнолітніх дітей.

Місце утримання: СІЗО №2 м. Севастопіль, Крим

За підтримки Уряду Королівства Нідерланди та Посольства Королівства Нідерланди в Україні

Назад
Попередня Наступна
buttons