27.02.2023

Різа Ізетов

Різа Ізетов – правозахисник, цивільний журналіст «Кримської солідарності». 

10 березня 2022 року засуджений Південним окружним військовим судом в Ростові-на-Дону до 19 років позбавлення волі. Його звинувачують у порушенні ч. 1 ст. 205.5 КК РФ («Організація діяльності терористичної організації», за що світить довічне ув’язнення) та ч. 1 ст. 30 та ст. 278 КК РФ («Приготування до насильницького захоплення влади», покарання – до 10 років позбавлення волі). Різа перебуває під вартою з 27 березня 2019 року.

Фактично за матеріалами провадження окупаційний суд визнав Ізетова винними в участі в діяльності терористичної організації та підготовки до насильницького захоплення влади.

Різа Ізетов народився 24 січня 1979 року в місті Фергана, що в Узбекистані. 

У п’ятому класі разом із родиною переїхав до Нижньогірського району Криму.  В 1996 році закінчив успішно Сімферопольську школу № 24. З відзнакою в Сімферополі закінчив юридичний коледж, у 1998 році за призовом пішов служити до ракетних військ. У 2000 році вступив до Одеської юридичної академії на третій курс, але смерть батька змінила плани, Різа не закінчив навчання. 

Різа активно займався правозахисною діяльністю, надавав юридичні консультації кримчанам та кримським активістам, які виступили проти репресій щодо кримських  мусульман. Відвідував судові засідання з політично мотивованих справ та робив передачі політв’язням до СІЗО.

4 червня 2015 року його вперше затримали. Окупаційні силовики без розпізнавальних знаків схопили Ізетова та доставили до незаконного «управління ФСБ». В результаті Різу відпустили, а на людей, які прийшли до будівлі спецслужб та вимагали його звільнити, склали адміністративні протоколи.

Чергове затримання чоловіка відбулося 21 лютого 2017 року. Його арештували на пять діб за те, що він прийшов висвітлювати затримання активіста Марлена Мустафаєва в Кам’янці. Тоді окупаційна влада звинуватила Різу в «участі в несанкціонованому мітингу, перешкоджанню руху в мікрорайоні». 

30 березня 2017 року Ізетова знову затримали. Співробітники незаконного «центру протидії екстремізму МВС Росії» схопили Різа, коли він підтримати активіста Ремзі Бекірова. Його допитали в письмовій формі та відпустили. 

А вже 11 травня 2017 року окупаційні силовики обшукали його будинок, після чого забрали до незаконного «Центру з протидії екстремізму» на допит. 

Після чергового обшуку, 27 березня 2019 року, Різу заарештували за необґрунтованими звинуваченнями.

Одружений, має трьох дітей.

Місце утримання: ФКУ СИЗО-1 ГУФСИН м. Ростов-на-Дону, РФ.

Назад
Попередня Наступна