26.08.2020

Старт мультимедійної адвокаційної кампанії з вшанування пам’яті та покарання винних за військові злочини

Пропонуємо 26 серпня о 14.00 приєднатися до пресконференції на тему: “Старт мультимедійної адвокаційної кампанії з вшанування пам’яті та покарання винних за військові злочини до Дня пам’яті про захисників України ”.

 

 В Україні стартує мультимедійна адвокаційна кампанія, направлена на системну роботу з політикою вшанування пам’яті та покарання винних за військові злочини. До адвокаційної кампанії приєднався проект PLUS 1, в якому через мистецтво кіно, фотографії та авторських художніх текстів українських інтелектуалів, письменників та журналістів розповідаються історії українських військових, учасників російсько-української війни, та проект “Що таке пам’ятати”, метою якого є створення Візії вшанування пам’яті.

 

Кампанія направлена на дискусію навколо концепції вшанування пам’яті, понять “герой”, “жертва”, “агресор”, війни в культурологічному вимірі та зміну ставлення до цих понять з боку українського суспільства. Кінцева мета кампанії – закріплення цих понять в українському законодавстві для соціального захисту сімей-героїв війни, пошук нових підходів та традицій до збереження пам’яті та відновлення справедливості і покарання винних у воєнних злочинах. Елементами кампанії стануть експозиційні фотостенди, документальні фільми та інтерактивний сайт, а також узгоджена усіма стейкхолдерами Візія вшанування пам’яті.

 

Зокрема, частинами кампанії є мистецька експозиція ПЛЮС 1 та проєкт “Що таке пам’ятати”.

 

Відкриття експозиції ПЛЮС 1 заплановано до державних урочистостей 29 серпня до День пам’яті захисників України на Михайлівській площі об 11:00. У програмі передбачено читання літературних текстів та огляд фотостендів.

 

Автором фотографій експозиції є Юрій Білак (Youry Bilak), відомий французький фотограф українського походження, який для участі в проєкті приїздив із Франції до України протягом чотирьох років. Анімована річ на світлинах сайту – сімейна реліквія, яку обрала кожна сім’я для фото. Аби розповісти історії наших військових у художній формі, українські інтелектуали про кожну з них написали есеї. Зокрема, до проєкту долучилися Юрій Андрухович, Василь Шкляр, Олександр Ірванець, Тамара Горіха Зерня, Лариса Денисенко та ще 16 авторів.

 

🎤 Спікери:

👉 Галина Ковалишин, мама загиблого Героя України Олега Ковалишина
👉Оксана Іванців, заступниця Голови ГО “Студена”, координаторка проекту “Що таке пам’ятати”
👉Мар’ян Присяжнюк (Marian Prysiazhniuk), автор проєкту ПЛЮС 1
👉Антон Дробович, голова Український інститут національної пам’яті
👉Олександра Матвійчук, правозахисниця, Голова організації Center for Civil Liberties / Центр Громадянських Свобод
👉Костянтин Татаркін, директор Директорату вшанування пам’яті та формування позитивного образу ветерана

 

 Свої питання можете писати до початку події під анонсом або на press@uacrisis.org, а також під час самої події в коментарях до трансляцій та на пошту.

❗️ Онлайн-трансляція відбудеться на Facebook-сторінці, YouTube-каналі та сайті УКМЦ.

Назад
Попередня Наступна
buttons