22.07.2020

Рідні полонених, правозахисники та митці збирають підписи народних депутатів під зверненням на підтримку закону про воєнних злочинців

Рідні полонених, правозахисники та митці збирають підписи народних депутатів під зверненням на підтримку закону про воєнних злочинців р.н.2689

 

Під Верховною радою звели «картковий будинок Путіна». Карти розміром у людський зріст із намальованими на них портретами Мотороли, Гіві, Захарченка та інших воєнних злочинців розкладали самі рідні полонених та політв’язнів, а також звільнені із незаконного ув’язнення люди. Картковий будинок із воєнних злочинців символічно будується на безкарності за вчинені їхніми руками злочини. Адже український парламент за сім років війни так і не знайшов часу, щоб ухвалити закон про воєнних злочинців р.н.2869.

 

Цей законопроект р.н.2869 вносить зміни до Кримінального кодексу та встановлює відповідальність за злочини проти людяності, надає можливість українським слідчим та судам притягати до відповідальності до воєнних злочинів. Без цього законопроекту люди, які викрадали та катували людей на окупованих територіях, легко можуть уникнути правосуддя, а це турбує рідних полонених та людей, які вижили в полоні.

 

«Відповідальність за вчинки, в тому числі невідворотність покарання за злочини проти людства, є однією з ознак цивілізованого суспільства» – коментує автор інсталяції Сергій ЗАХАРОВ, який сам провів у полоні близько двох місяців. Інсталяція була створена ще у 2014 році, але «на жаль, досі актуальна» констатує художник.

 

Звільнений після кількох років полону журналіст Станіслав АСЄЄВ ще більш категоричний:

«Нам кажуть, що цей не закон не на часі. Не на часі – ці люди в парламенті. Це вони не співпадають з часом, не маючи жодного уявлення про те, що відбувається в окупації з полоненими і позбавляють країну самої можливості справедливого суду на катами своїх громадян».

 

Станіслава Асєєва утримували у секретному концтаборі на території заводу, який належав Фонду «Ізоляція». У ній досі продовжують утримувати та катувати ув’язнених людей, яких незаконні збройні формування запідозрили у нелояльності.

 

“Сьомий рік поспіль у Донецьку на території, де був розташований культурний фонд ІЗОЛЯЦІЯ, діє найстрашніший концтабір Європи, де українців катують та вбивають. Скоєні там воєнні злочини досі не отримали правової оцінки від української влади. Україна постійно шукає підтримки у міжнародних партнерів, звертається по допомогу до ЄС та США. Водночас українській парламент не може навести лад у такому природному питанні, як покарання злочинців, винних у воєнних злочинах! Без визначення, хто є хто на цій війні не можливо її завершити. Здається, у Верховної Ради просто немає політичної волі покрасти край війні та вирішувати питання покарання за воєннi злочини”, – додає Любов Михайлова, засновниця міжнародного благодійного фонду “ІЗОЛЯЦІЯ. Платформа культурних ініціатив”

 

«Ми розуміємо, що на цілий ряд речей Україна просто не може вплинути. Важко уявити собі як проводити розслідування та слідчі дії на окупованих територіях. Але хто заважає українському парламенту встановити відповідальність за воєнні злочини, які там вчиняються? Це Путін не дає українським парламентарям проголосувати цей закон?» – запитує правозахисниця, голова правління Центру громадянських свобод Олександра МАТВІЙЧУК.

 

Із нею погоджується лікар-ветеренар Олександр ГРИЩЕНКО, який знаходився в полоні більше півроку та був свідком згвалтувань та жорстокого забиття насмерть людей.

«Прийняття закону про воєнних злочинців є просто вкрай необхідним, бо можливо саме зараз десь у підвалах Луганська чи Донецька бойовики катують та вбивають українців, сподіваючись, що їм це зійде з рук внаслідок амністії».

 

До учасників акції вийшов голова комітету з питань правоохоронної діяльності Денис МОНАСТИРСЬКИЙ, який був одним із авторів законопроекту. Він сподівається, що закон про воєнних злочинців винесуть на позачергове серпневе засідання, або, щонайменше, ухвалять відразу на початку осені.

“Закон назрів. Тільки на моїй пам’яті про нього говорять уже близько чотирьох років. Пора його прийняти” – заявив голова парламентського комітету.

Для того, щоб це нарешті відбулося Центр громадянських свобод та та Фонд «Ізоляції» почали збирати підписи народних депутатів під зверненням, щоб винести розгляд закону про воєнних злочинців р.н.2689 на позачергову сесію парламенту. Підписи текст народні депутати можуть самостійно за лінком або надіслати листа на пошту ccl.org.ua@gmail.com

 

Збір підписів під зверненням відбувається у рамках спільної кампанії Фонду «Ізоляція» та Центру громадянських свобод.

 

Фото з акції тут

 

Контакти: Сергій, Центр громадянських свобод, ccl.org.ua@gmail.com +380672389928
Наталія, Фонд «Ізоляція», krasnenkova@prhouse.com.ua +380674655426

Назад
Попередня Наступна
buttons