09.11.2014

ВІДКРИТЕ ЗВЕРНЕННЯ ЩОДО ПОРУШЕННЯ ВИМОГ ЧИННОГО ЗАКОНОДАВСТВА ПРИ РОЗГЛЯДІ ПРОЕКТУ ГЕНЕРАЛЬНОГО ПЛАНУ М. КИЄВА 2025

Президенту України

П.Порошенку

Прем’єр-міністру України

 А.Яценюку

ВІДКРИТЕ ЗВЕРНЕННЯ

щодо порушення вимог чинного законодавства

при розгляді проекту Генерального плану м. Києва 2025

 

Ми, депутати рад різних рівнів, громадські активісти та експерти ініціативи Реанімаційний Пакет Реформ, мешканці міста Києва

відстоюючи принципи верховенства права, відкритості, прозорості та підзвітності органів влади, усвідомлюючи відповідальність за майбутнє Києва, як столиці України та свої громадянські права,

констатуючи грубі порушення посадовими особами Міністерства регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства та Київської міської державної адміністрації, а саме:

  • вимог публічності при обговорені та прийнятті рішень щодо планування  розвитку м. Києва,

зокрема, порушення  Закону України «Про регулювання містобудівної діяльності», ЗУ «Про інформацію» та ЗУ «Про доступ до публічної інформації» в частині порядку інформування громадськості,  провело 27 жовтня 2014 року архітектурно-містобудівну раду, на якій неправомірно розглядалося питання проекту  Генерального плану м. Києва 2025

  • норм ст.20 та ст.21 Закону України «Про регулювання містобудівної діяльності», які регулюють порядок діяльності архітектурно-містобудівної ради та порядок проведення громадських слухань щодо розроблених проектів містобудівної документації на місцевому   рівні,

зокрема, Міністерство регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства за 20 днів до проведення архітектурно-містобудівної ради порушило норму щодо письмового інформування про дату і місце такого розгляду та не забезпечило можливість ознайомлення з її розділами, а також не забезпечило обговорення спірних питань по Генплану на погоджувальній комісії Київради та не направило необхідні документи на розгляд та узгодження до Міністерств і державних відомств.

Пояснювальна записка та графічні матеріали двох «зроблених по новому» Генпланів суттєво різняться між собою, не містять показників кількості розміщення об’єктів соціальної інфраструктури та не відповідають затвердженій Стратегії розвитку м. Києва.

Як наслідок, – громада отримала ще й неправдивий Протокол архітектурно-містобудівної ради Мінрегіону України від 27.10.2014р., в якому відсутня справжня резолюція щодо зняття Генплану  2025 з розгляду!!! та інформація про виступ В.Чекмарьова про неспроможність Генплану 2025 вирішити проблеми розвитку столиці та необхідність перегляду ВСІХ рішень.

просимо Вас:

1.   Взяти під особистий контроль питання боротьби із зловживаннями і притягнення до відповідальності посадових осіб Міністерства регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства та КМДА, які винні в порушенні Законів України, а також доручити підконтрольним органам здійснити перевірку виконання ЗУ «Про очищення влади» в Міністерстві регіонального розвитку, будівництва та ЖКГ і Департаменті містобудування і архітектури КМДА.

2.  Cтворити окрему робочу групу Кабміну спільно з Адміністрацією Президента для прийняття остаточного рішення про подальшу долю Генплану м. Києва, із залученням громадських організацій та експертів, які не приймали участі в його розробці і не отримували коштів з міського бюджету.

3.  Врахувати інтереси громади Києва і забезпечити право на доступ до публічної інформації  щодо кількості та місць розміщення шкіл, дитячих садків, поліклінік і лікарень, станцій швидкої допомоги, пунктів і шляхів евакуації населення, стадіонів, спортивних та дитячих майданчиків, інших об’єктів соціальної інфраструктури, які не показані на Генплані 2025 та обчислюються загальними розрахунками житлової або громадської забудови.

4. Підтримати ініціативу громадськості щодо проведення громадської експертизи Генплану 2025 та обговорення питання розвитку міста Києва за участі представників Київської області в питаннях визначення меж в інтересах соціально-економічного розвитку територій та відповідного наповнення бюджетів.

 

5. Сприяти проведенню громадських слухань щодо необхідності актуалізації Генплану 2020 або можливості прийняття Генплану 2025 в кожному районі м. Києва, сприяти висловленню альтернативних думок науковців та експертів у питаннях містобудування і архітектури, які прагнуть створити комфортні умови для проживання мешканців столиці України.

Відкрите звернення підписали:

Іван Сікора, Фундація «Відкрите суспільство»

Леся Шевченко,  Фундація «Відкрите суспільство»

Віктор Глеба, експерт у галузі містобудування, кандидат наук державного управління, член архітектурно-містобудівної ради Мінрегіону

Володимир Щербаченко,Східноукраїнський центр громадських ініціатив

Світлана Конончук, Український Незалежний Центр Політичних Досліджень

Інна Борзило, “Центр ЮЕЙ”

Оксана Романюк, Інститут масової інформації

Віктор Таран, Центр політичних студій та аналітики

Олександра Матвійчук, Центр Громадянських Свобод

Андрій Солодко, Центр дослідження суспільства

Андрій Скіпальський, Комітет збереження Біличанського лісу, Центр громадянського представництва “Життя”

Назад
Попередня Наступна
buttons