17.02.2025

«Це розмова про глобальне майбутнє». Олександра Матвійчук стала учасницею Мюнхенської безпекової конференції

14-16 лютого у Німеччині проходила 61-ша Мюнхенська безпекова конференція. 60 лідерів держав і урядів зібралися в одному місці, щоб на високому рівні поговорити про виклики чинної війни Росії проти України. Українську делегацію очолив президент країни Володимир Зеленський, а голова Центру громадянських свобод Олександра Матвійчук стала її важливою частиною. 

14 лютого відбулася жіноча вечеря «Frauen 100 and Goals House» за підтримки Інституту Аспен Німеччина та Фонду Гейтса, присвячена налагодженню зв’язків між жінками в міжнародних відносинах. Темою вечора стала «Захист миру та розвитку: чому жінки-лідери зараз потрібні в міжнародних відносинах як ніколи». В цей же вечір пройшла інша подія — «The Chief Brief Late Edition», — тема якої була досить глобальною: «Жінки, мир і безпека». Жінки з різних куточків світу, які рухають позитивні зміни кожна на своєму місці, коротко висловлювалися щодо того, що запалює та мотивує їх це робити. Завдяки чому вони працюють заради безпеки та миру, попри виклики та темні часи? Пані Матвійчук взяла участь в обох подіях. 

15 лютого Олександра Матвійчук виступила з промовою в межах панелі «З нуля: стійкість і відновлення в Україні» Мюнхенської безпекової конференції. Правозахисниця розповідала про визначну стійкість українського народу та згуртованість, завдяки якій активісти громадянського суспільства відновили довіру серед населення та частково взяли на себе первинні державні завдання. А також наголосила на актуальних для нашої країни викликах — соціальному розколі, майбутньої національної оборони, розподілі капіталу, забезпеченні екологічного майбутнього тощо.

Крім правозахисниці, спікерами панелі були: голова Українського форуму в Chatham House Орися Луцевич, Голова АНТС Ганна Гопко та професор історії на кафедрі історії у Єльському університеті Тімоті Снайдер

Цього ж дня відбулася закрита VIP-вечеря Варшавського форуму безпеки на Мюнхенській конференції з питань безпеки на тему «По-новому думати про трансатлантичні відносини: відобразити нову європейську архітектуру безпеки та російську стратегію». Під час події розглядали різні важливі запитання:  Які уроки можна винести з війни в Україні щодо відносин між США та Європою? Яка спільна стратегія потрібна для створення довгострокової відповіді на російські загрози безпеці? Якими мають бути принципи партнерства США та Європи після президентських виборів у 2024 році з боку ЄС? Які перешкоди та можливості можна визначити у сфері безпеки та зовнішньополітичної співпраці?

16 лютого Олександра Матвійчук взяла участь у додатковому заході «Stolen Futures: Розв’язання питання виховання дітей під час війни». Адже на окупованих українських територіях цілеспрямоване виховання дітей Росією спрямоване на знищення їхньої української ідентичності. Такі дії не тільки порушують міжнародне право, але й дестабілізують постраждалі регіони. На цьому заході зібрали Робочу групу — експертів із права, соціології, психології, історії та економіки. Разом вони працювали над визначенням індоктринації в контексті війни, вказівками щодо підзвітності та міжнародною структурою для боротьби та запобіганню цій практиці. Крім пані Матвійчук, над проблемою працювали: генеральний секретар Amnesty International Агнес Калламар, виконавчий директор Human Rights Watch Тирана Хассан, колишній виконавчий директор фонду Бергхоф Ендрю Гілмор

Також пані Олександра виступила на міжнародному симпозіумі «Безпека в Європі: релігійний вимір війни та моральна відповідальність за мир», який відбувся  12-13 лютого в Мюнхенському університеті Людвіга Максиміліана в межах Мюнхенської конференції з безпеки.

Назад
Попередня Наступна
buttons