16.02.2025

«Неможливо побудувати рай навіть на одному острові, якщо частина світу стікає кров’ю». Олександра Матвійчук в Військовому інституті Вірджинії

4 лютого голова Центру громадянських свобод Олександра Матвійчук виступила у Військовому інституті Вірджинії (VMI) в межах українського тижня. 

Правозахисниця розповідала про сьогодення українців і те, які права та свободи порушуються під час чинної російсько-української війни. Про загрозу авторитаризму для демократичних цінностей у всьому світі, особливо з боку Росії, Китаю, Ірану та Північної Кореї. А також наголошувала на важливості підтримки США, включаючи військову допомогу, для захисту країни та міжнародного порядку від російської агресії.

«Неможливо побудувати рай навіть на одному острові, якщо частина світу стікає кров’ю.

Я часто чула, що свобода важлива, але економічні вигоди, геополітичні інтереси та проблеми безпеки є ще важливішими. Коли політики ухвалюють рішення, ґрунтуючись лише на економічних, безпекових чи геополітичних інтересах і відкидають цінності свободи та прав людини, то навіть якщо вони отримають вигоду в найближчому майбутньому, ми всі зіткнемося зі справжньою катастрофою в довгостроковій перспективі.

Яскравим прикладом є Росія, яка крок за кроком знищувала власне громадянське суспільство. Але тривалий час розвинені демократії закривали на це очі. Вони продовжували тиснути руки російському керівництву, будуючи газопроводи і ведучи справи у звичайному режимі. Світ ледве змигнув на безпрецедентну для післявоєнної Європи анексію Криму військовою силою. Росія вважала, що може робити все, що хоче.

І зараз як юрист-правозахисник я перебуваю в ситуації, коли закон не працює. Російські війська руйнують житлові будинки, церкви, музеї, школи, лікарні. Стріляють по евакуаційних коридорах. Вони катують людей у ​​фільтраційних таборах. Українських дітей примусово вивозять до Росії. Вони забороняють українську мову і культуру. На окупованих територіях викрадають, грабують, ґвалтують і вбивають. Вся архітектура миру та безпеки ООН не може це зупинити», — наголосила під час своєї промови Олександра Матвійчук

Назад
Попередня Наступна
buttons