13.11.2024

«ЄС у безпеці тільки тому, що українці продовжують опиратись російській агресії». Олександра Матвійчук взяла участь в Паризькому форумі миру

11-12 листопада відбувся щорічний провідний безпековий захід – Паризький форум миру. Голова Центру громадянських свобод вже вчергове взяла участь у його роботі. Олександра виступила в межах панельної дискусії «Вільні й незалежні медіа в зонах конфліктів», провела низку зустрічей з високопосадовцями, полісімейкерами та мала інтерв’ю для французької й міжнародної преси.

«За кордоном доводиться постійно наголошувати, що насправді у вільної Європи немає вибору. Що Україна для Росії – це не ціль, а засіб, за допомогою якого вона ламає світовий порядок. Путіну ж не треба ще трошки донбаської землі, йому треба відновити Російську імперію та залишитися у світовій історії. І я постійно на всіх зустрічах відкрито кажу, що Європейський Союз у безпеці тільки тому, що українці продовжують опиратись російській агресії», – пояснила Олександра у своєму коментарі для агенції Укрінформ.

На своїх зустрічах Олександра Матвійчук наголошувала на тому, що європейські політики можуть зробити більше для України, а саме ухвалювати політичні рішення, які прискорять перемогу та допоможуть відновити справедливість. За її словами, йдеться про два важливих напрямки – завершення створення спеціального трибуналу щодо агресії Росії та юридичне оформлення передачі на потреби України не лише відсотків від заморожених активів, а і самих цих коштів.

«Я детально пояснювала міністру закордонних справ Франції Барро, чому треба створювати цей трибунал саме як міжнародний, а не як інтернаціоналізований. Інакше він не зможе подолати імунітет Путіна і трійки головних злочинців, який вони мають відповідно до міжнародного права», – розповіла Матвійчук.

За її словами, інтернаціоналізований статус означає, що трибунал буде працювати на основі національного законодавства, але там діятиме міжнародний елемент у вигляді міжнародних суддів та прокурорів.

Нагадаємо, що торік був створений міжнародний центр розслідування злочинної агресії. П’ять країн делегували до нього своїх прокурорів. І Сполучені Штати Америки, хоча не були серед цих п’яти, але теж відправили свого прокурора.

«Це означає, що коли буде створений спеціальний трибунал, йому не треба починати розслідування з нуля. Воно вже триває, і воно вже міжнародне», — додала Олександра Матвійчук.

Назад
Попередня Наступна
buttons