11.11.2024

Центр громадянських свобод спільно з Фундацією Катерини Осадчої запустив відеопроєкт «Тримайся! Тримаюсь!»

Центр громадянських свобод, організація-лауреатка Нобелівської премії миру, та Фундація Катерини Осадчої запустили відеопроєкт на підтримку українців, яких утримують у російській неволі. В межах проєкту українські культурні діячі, як-то Ірма Вітовська та Ахтем Сеітаблаєв, читають вірші українських поетів і поетес — зокрема Сергія Жадана та Тетяни Власовою. Поезії розповідають про те, з чим доводиться зіштовхуватися, тим, хто опинився за російськими ґратами. Щоб передати атмосферу ув’язнення, більшість відеороликів знімалися в Київському слідчому ізоляторі.

«Тримайся! Тримаюсь!» — проєкт Центру громадянських свобод та Фундації Катерини Осадчої, мета якого — розповісти про біль і стійкість українців, які потрапили в російську неволю.

Щонайменше 7000 цивільних громадян нині утримуються в неволі в Росії та на тимчасово окупованих територіях, а кількість військовополонених невідома. Для них кожен день є боротьбою за виживання в умовах катувань та ізоляції від зовнішнього світу.

Проєкт закликає до припинення тортур і порушень міжнародних гуманітарних норм щодо військовополонених, а також до звільнення цивільних ув’язнених без будь-яких умов і обмінів. 

«Тримайся! Тримаюсь!» — це не просто назва. Це слова, які написав на своєму малюнку  Сергій Офіцеров — мешканець Херсону, якого схопили прямо у батьківській квартирі й зараз утримують у СІЗО «Лефортово» через фейкові звинувачення у тероризмі. Саме його ілюстрація лягла в основу айдентики проєкту.

Проєкт «Тримайся! Тримаюсь!» стартував 31 травня 2024 року на XII Книжковому Арсеналі, де відомі українські діячі читали листи та вірші, написані в полоні та про полон, аби стати голосом тих, хто продовжує триматися, попри тортури й приниження протягом тривалих місяців та навіть років. 

Наступний етап проєкту — відео. Це 13 роликів, кожен тривалістю до 3 хвилин, у яких відомі українські діячі читають вірші сучасних українських поетів і поеток про неволю. Це — потужна синергія проникливих віршів, що оголюють болючу правду українців, неймовірно сильного й емоційного виконання відомих українських діячів та гнітючої атмосфери місць несвободи.

Поезію читають: акторки Римма Зюбіна, Ірма Вітовська, Даша Трегубова, актор, режисер і військовослужбовець Ахтем Сеітаблаєв, актор Роман Ясіновський, телеведучі Марічка Падалко та Людмила Барбір, поетка Тетяна Власова, громадська активістка Оксана Стоміна, поет і військовий Сергій Жадан, перший заступник голови Меджлісу кримськотатарського народу та колишній бранець Кремля Наріман Джелял, правозахисниця і лауреатка Нобелівської премії миру 2022 року Олександра Матвійчук, а також телеведуча та громадська діячка Катерина Осадча.

Автори та авторки віршів: Анна Малігон, Тоня Корнута, Марина Пономаренко, Катерина Міхаліцина, Юлія Мусаковська, Наталія Гейман, Ія Ківа, Тетяна Власова, Оксана Стоміна, Оксана Гурська, Сергій Жадан. Наріман Джелял виконав власний вірш, написаний у неволі, українською та кримськотатарською мовами.

Щоб передати атмосферу неволі, більшість відеороликів знімалися в Київському слідчому ізоляторі. Стіни цієї установи стали свідками страждань багатьох борців за незалежність України. Знімання проходили на базі музею СІЗО — у відтвореній камері та справжніх коридорах, що максимально передають атмосферу місць утримання нинішніх українських полонених.

Команда проєкту. Ініціатори та автори — Центр громадянських свобод та Фундація Катерини Осадчої. Режисерка — Анна Трушова. Режисер монтажу — Олег Никитенко, Оператори — Артем Гунько та Станіслав Кирилаш.

Долучайтеся до проєкту «Тримайся! Тримаюсь!» — поширюйте відео, аби стати голосом тисяч українців, які досі перебувають у російській неволі. Усе відeо доступне у плейлисті з посиланням. Контакти для зв’язку: Анна Трушова, менеджерка взаємодії зі ЗМІ Центру громадянських свобод, anna.trushova@ccl.org.ua.

Увесь контент, створений в межах проєкту «Тримайся! Тримаюсь!» дозволяється використовувати в некомерційних цілях за умови згадки назви проєкту та авторів контенту. Використання контенту з комерційною метою чи з метою отримання прибутку заборонено. Контент є власністю та відповідальністю Центру громадянських свобод.

Назад
Попередня Наступна
buttons