Центр громадянських свобод зустрівся з представниками громадянського суспільства Берліну для розвитку співпраці
![](https://ccl.org.ua/wp-content/uploads/2024/02/postcard-berlin-stand-by-your-side-kyiv.jpeg)
20-21 лютого у Берліні відбувся воркшоп за участю 30 представників та представниць громадянських суспільств Києва та Берліна. Вони зібралися для обміну досвідом та розвитку співпраці в межах міського партнерства Берлін-Київ.
Щоб залучити громадянське суспільство обох міст до розвитку нового міського партнерства та сприяти взаємному налагодженню контактів, Фонд Конрада Аденауера в Україні, німецька ГО Austausch e.V. та канцелярія Сенату Берліна організували дводенний семінар, на який запросили берлінські та київські асоціації, неурядові організації та активістів.
![](https://ccl.org.ua/wp-content/uploads/2024/02/whatsapp-image-2024-02-20-at-22.23.33-1024x682.jpg)
Робота в межах воркшопу відбувалась за наступними ключовими темами:
- Інклюзивне місто: перспективи партисипативного міського розвитку та інтеграції соціально незахищених верств населення;
- Майбутнє життя в мегаполісі: інновації, диджиталізація, адміністрування та місто;
- Економічний розвиток та модернізація міст: соціальне підприємництво/стартапи, економіка та реконструкція.
Від Центру громадянських свобод участь взяв координатор інформаційно-адвокаційних кампаній Святослав Рубан. Він наголосив на важливості роботи з жертвами та свідками воєнних злочинів, які перебувають в Берліні, а також протидії російській пропаганді в місті. Також розповів про результати моніторингу укриттів групою громадського моніторингу ОЗОН Центру громадянських свобод.
За результатами заходу учасники готують декларацію з рекомендаціями щодо можливостей співпраці між громадянським суспільством Києва та Берліна, яка буде представлена Сенату Берліна та Київській міській адміністрації.