Трагедія у Лощинівці: чи покарають справжнього вбивцю

У вівторок, 07 березня 2017 року об 11 годині 00 хвилин у Київському районному суді м. Одеса (адреса: м. Одеса, вул. вул. Варненська,3б) буде слухатись кримінальна справа щодо мешканця Лощинівки Михайла Чеботара. Йому пред’явлено обвинувачення у справі про вбивство дівчинки у селі Лощинівка Ізмаїльського району Одеської області, яке сталося 26 серпня 2016 року. Михайлу загрожує довічне позбавлення волі.

Резонанс справи викликав «соціальний вибух» у Лощинівці, коли деякі з мешканці села почали трощити та нищити поселення місцевих ромів. З огляду на конфліктний потенціал, закладений у цій трагедії, на цю справу звернув увагу Антидискримінаційний Центр Меморіал (Бельгія), який вже понад 10 років займається захистом прав національних меншин.

“У нашій практиці досить часто зустрічалися кримінальні справи, де основним “доказом” вини було етнічне походження обвинуваченого. Тому ми і звернули увагу на справу про вбивство в Лощинівці. Ще до суду у багатьох склалося переконання, що винні місцеві роми. Жителі та влада села вимагали виселення всіх ромських сімей, дійшло до масових виступів і погромів. Але суд має бути вищим за упередження та незалежним від тиску розгніваних людей. Тільки такий суд зможе розібратися, що сталося, та прийняти правильне рішення у цій непростій справі”, – переконана Стефанія Кулаєва, керівниця Антидискримінаційного Центру Меморіал.

На думку сторони захисту, ця справа є «класичним прикладом» інквізиційного процесу. Слідство було неповним та однобоким, для вибиття зізнань до підозрюваного застосовували тортури. Під час досудового розслідування були виявлені факти причетності до скоєного злочину іншої особи, на що неодноразово зверталася увага слідчого. Але клопотання захисту були відхилені та не перевірені обвинуваченням. Тож є усі підстави вважати, що слідство вже призначило “цапа-відбувайла”, керуючись виключно національністю обвинуваченого, замість того, щоб здійснити усі необхідні дії для встановлення вбивці малолітньої дитини.

Запрошуємо журналістів відвідати судовий процес цієї знакової для країни справи. За додатковою інформацією звертайтеся до адвоката Андрія Лещенка +38 068 253 15 39, partner.primejuris@gmail.com

Поділитися