Громадська рада доброчесності негативно оцінила завершальний етап конкурсу до Верховного Суду.

Громадська рада доброчесності негативно оцінила завершальний етап конкурсу до Верховного Суду.

Про це сказав під час круглого столу, організованого Інститутом Горшеніна і Реанімаційним пакетом реформ, Віталій Титич, координатор ГРД.

“Під кінець конкурсу ми фіксували численні порушення процедури, встановленої Вищою кваліфікаційною комісією суддів, у тому числі фіксували зростання нерозуміння з тим, що відбувається з нашою роботою за лаштунками ВККС. Завершення цієї частини конкурсу – в ВККС – особисто для мене дало нерозуміння того, що відбулося насправді і як оцінили нашу роботу”, – заявив він.

“На сьогодні ми не можемо говорити, що щось узагалі врахували. Для мене виглядає так: коли стосовно деяких кандидатів збігалася позиція ВККС, то вони використовували висновки і негативну інформацію ГРД для припинення їхньої участі. Якщо вона не збігалася, ці висновки не враховували”, – вважає Титич. За його словами, досі немає аргументованих висновків Вищої кваліфікаційної комісії суддів з приводу ігнорування висновків Громадської ради доброчесності.

“Спостерігаючи все це, ми намагалися ці прогалини, очевидні проблеми конкурсу, врегулювати в ВРП. Для цього ми звернулися до пана Бенедисюка, голови Вищої ради правосуддя, з листом про можливість співпраці. Отримали відповідь … підготувалися, зробили апгрейд наших матеріалів, повторно надіслали їх у ВРП”, – сказав він.

Але після цього, заявив Титич, позицію ГРД проігнорували і у Вищій раді правосуддя.

“За таких умов ми вважали, що зробили все можливе. І подальша імітація участі в процесі відбору до ВРП не мала сенсу, ми припинили ходити на засідання”, – сказав він.

Нагадаємо, конкурс до Верховного Суду почався 7 листопада 2016 року. Зареєструвалися для участі в конкурсі 1436 особи, 846 осіб подали документи на участь, з яких до конкурсу було допущено 653, з них 625 – до проходження кваліфікаційного оцінювання.

27 липня Вища кваліфікаційна комісія суддів визначила переможців конкурсу на 120 посад суддів нового Верховного Суду. Серед 120 переможців 30 кандидатур були ветовані Громадською радою доброчесності як такі, що не відповідають критеріям професійної етики і доброчесності.

Загалом Вища кваліфікаційна комісія суддів, яка складала список переможців конкурсу до Верховного Суду, проігнорувала 76 негативних висновків Громадської ради доброчесності.

Кандидатури переможців будуть розглянуті ВРП, а потім передані на затвердження Петра Порошенка. Зараз члени ВРП перебувають у дорадчій кімнаті, рішення поки що не оголошено.

Поділитися