02.02.2023

ОЛЕКСАНДР БАБИЧ

Олександр Бабич — міський голова Голої Пристані. Після окупації міста чоловік понад місяць виконував свої обов’язки: організовував гуманітарні постачання, перевіряв патрульні групи, виходив на мітинги проти війни з усією родиною. Через свою позицію отримував погрози від місцевих колаборантів.

Олександра Бабича викрали 28 березня 2022 року. Вже десять місяців рідні не мають з ним зв’язку. Російські військові силоміць забрали Олександра з власного помешкання. Спочатку його відвезли до місцевої адміністрації, де на нього чекали 15 чоловіків без розпізнавальних знаків. Поводилися з ним агресивно. А потім вивезли в невідомому напрямку.

Російська сторона відмовляється визнавати сам факт утримання Олександра Бабича. За інформацією журналіста Андрія Сокова мер Голої Пристані перебуває в сімферопольському СІЗО.

«Зі мною зв’язався співкамерник мера. За його словами, разом їх протримали 20 днів. Після цього чоловіка відпустили й доправили на залізничний вокзал. Співрозмовник також розповів, що умови утримання в камері, наскільки це можливо, нормальні. Трохи били по ногах, пресували лише на початку. Годують, змінюють постільну білизну, один раз на тиждень дають помитися», — каже журналіст.

Понад усе очільник Голої Пристані просить розголосу та допомоги зі звільненням.

Назад
Попередня Наступна