31.12.2022

МИКИТА БУЗІНОВ

Рідні та близькі продовжують пошуки 25-річного Микити Бузінова з Чернігівщини. Микиту забрали з подвір’я його дядька у селищі Михайло-Коцюбинське 4 березня. 

Зайшовши на подвір’я російські солдати перевірили телефони. І викликали на допит Микиту, його маму та брата.  Окупанти називали Микиту «зрадником держави» і під час допиту психологічно тиснули на чоловіка. Зокрема з льоху, в якому від обстрілів переховувалася вся родина, вивели його дівчину, Катерину. 

Дівчина, згадуючи той день, розповідає: «Мій наречений стоїть навколішки обличчям до дерева й одягає футболку. І мене ставлять поруч з ним навколішки обличчям до дерева. Цей «начальник безпеки» мені каже: “Ми твою дівчину відведемо якомога далі, а я зараз сам особисто тобі вистрелю в голову, на її очах, щоб вона розуміла, що це. Але відведемо, щоб не заляпалася кров’ю”», – каже Катерина. 

Зрештою, росіяни відпустили всіх, крім Микити. Повертаючи людям телефони, окупанти сказали: «Ваш син, брат, наречений – зрадник держави. Він не повернеться, йому світить 15 років ув’язнення».

Того ж дня  російські військові провели ротацію та виїхали з села. Разом з ними зник й Микита. За словами Катерини, її хлопець до війни працював водієм і жодного стосунку до військової справи не мав. 

Через багато місяців пошуку рідним вдалося дізнатися, що Микиту тримають в СІЗО-3 Білгорода. Така здогадка з’явилася після того, як вони відправили офіційний запит щодо інформації про місце перебування Микити через вебсторінку Федеральної служби виконання покарань Росії: якщо дані людини, якої стосується запит, є в базі Служби, то такий лист-система пропускає. Запит щодо інформації Микити в СІЗО-3 Білгорода сайт пропустив. 

Проте через тиждень рідні отримали офіційну відповідь від російської сторони, що Микити в білогородському СІЗО немає. Офіційне заперечення Росією фактів незаконного утримування українців – це стандартна і поширена практика. Рідні Микити Бузінова продовжують пошуки. Наразі відомо, що Микиту, ймовірно, вже перемісти в інше місце.

Назад
Попередня Наступна